Böcek ilaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

bocek ilaçlama çağrı merkezi

Dünyadaki tüm kara parçalarında en sık görülen canlıların başında gelen böcekler, birçok hastalığın temel nedenleri arasında yer almaktadır. Bakteri ve mikrop popülasyonunu tetikleyen ve gezindikleri alanlara taşıdıkları bakterileri bulaştıran böcekler, birçok sağlık problemine doğrudan ya da dolaylı olarak sebep olmaktadır. Böcek ilaçlama işlemi, haşerelerin yaydıkları mikroplardan kurtulmak için yapılabildiği gibi, zehirli haşereler ve asalak canlılardan korunmak için de yapılmaktadır. Tahta kurusu, pire, kene gibi kan emerek beslenen haşereler, hayvanların kıllarına tutunarak, hayvan vücudunda yuva yapabilmektedir. İnsan vücudunda yuva yapamayan bu haşereler vücutta kızarıklık ve kaşıntıya neden olmalarının yanı sıra, birçok virüsün bulaşmasına yol açarak da tifüs, veba, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi hastalıklara yol açar. Yakın zamanda kene yapışması nedeniyle telef olan hayvan sayısı ve hayatını kaybeden insanların sayısı oldukça fazladır. Bu açıdan bakıldığında böcekler, insanların ölümüne yol açabilecek etkiye sahiptir. Akrep, yılan, çıyan gibi zehirli haşereler, sokmaları ya da ısırmaları durumunda zehirlenmelere, felce ve ani ölümlere neden olabilir. Böcek ilaçlama işlemleri özellikle zehirli haşerelerin kapalı alanlara girmesi durumunda zorunluluk hale gelir. Evde akrep ya da yılan görülmesi durumunda acilen bir haşere ilaçlama servisi tarafından yardım almak, hayati önem taşır. Zira zehirli haşereleri bireysel çabalarla öldürmek oldukça tehlikeli olduğu gibi, tüm alanı zehirli haşerelerden arındırmak oldukça zordur. Akrep ve çıyan gibi haşereler yalnız dolaşmadıkları ve çok iyi gizlenebildikleri için genellikle fark edilmezler. Özellikle ağaçlık alanların bulunduğu ya da deniz kenarına yakın alanlarda zehirli haşerelere karşı böcek ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir. Açık ya da kapalı alanlarda ciddi sorunlara neden olan böcekler ile mücadele, dikkatli ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Böcek ilaçlama işlemleri bireysel mücadele yöntemleri ile yapıldığında ciddi sakıncalara neden olabilmektedir.

Böceklerden Korunma

Böceklere karşı önlem almak ve kapalı ya da açık alanlarda böceklerden korunmak için farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Ancak böceklerin alana girmesini engellemek için en etkili yöntem ilaçlama işlemdir. Kanalizasyonlarda ve çöplüklerde gezinen haşereler, kirli alanlarda olduğu gibi temiz alanlarda kolayca yuva yapabilmektedir. Haşerelerin çoğalması ve yuva yapması için genellikle alanın nemli ve sıcak olması yeterlidir. Bunun yanı sıra bazı haşereler ağaçlık alanlara yakın bölgelerde yaşarken, bazı haşere türleri rutubetli ortamları sever. Hamam böceği, gümüşçül böceği, karınca gibi gider haşereleri, birçok yaşam alanına kolaylıkla uyum sağlayabilir. Kirli alanlarda daha fazla görülen hamam böcekleri, temiz ve hijyenik alanlarda da rahatlıkla yaşayabilir. Bu nedenle haşerelerden korunmak ve haşerelere karşı önlem alabilmek için düzenli olarak böcek ilaçlama yardımı almak şarttır. Yaz aylarında çok hızlı bir şekilde çoğalan haşerelere karşı önlem alabilmek için ilkbahar aylarında ve sonbaharın bitiminde böcek ilaçlama yaptırmak bütün yıl boyunca alanı haşerelere karşı koruyacaktır. Bunun yanı sıra açıkta gıda maddesi bırakmamak da haşerelere karşı önlem oluşturur. Ancak yemekhane, cafe ya da restoran gibi alanlarda yiyecek kırıntılarının önüne geçmek mümkün olmadığı için düzenli olarak haşere ilaçlama işlemi yaptırılması şarttır.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Haşere ilaçlama yöntemleri, böceğin türüne ve ilaçlama yapılacak alanın çeşidine göre değişmektedir. Zehirli haşereler arasında yer alan akrep, yılan, kırkayak, çıyan gibi haşerelere karşı kapalı alanlarda sıvı ilaçlama yöntemi uygulanması şarttır. Zira gizlenme kabiliyetleri son derece gelişmiş olan bu haşerelerle, katı ya toz formundaki böcek ilaçları ile mücadele etmeye çalışmak oldukça tehlikelidir. Zehirli haşerelerle mücadele için sıvı ilaçlamaya takviye olarak diğer formdaki haşere ilaçları kullanılabilmektedir. Ancak Akrep sokması, yılan ısırması ya da çiyanlara karşı etkili mücadele için böcek ilaçlama işleminin sıvı olarak yapılması büyük önem taşır. Zehirli haşerelerin yanı sıra, kan emerek beslenen böceklere karşı da sıvı uygulama yapılmalıdır. Çok hızlı üreyen ve konak canlı olarak insan vücudunu kullanan pire, tahta kurusu, kene gibi haşereleri yok etmek için toz halindeki ilaçlar hiçbir çözüm sağlamayacaktır.

Hangi Alanlarda Böcek İlaçlama Yapılmaktadır

Böcek ilaçlaması açık ya da kapalı, küçük ya da büyük tüm alanlarda yapılabilmektedir. Haşere ilaçlama işlemi yapılırken, kullanılacak ilaç miktarı alanın büyüklüğüne göre tespit edildiğinden, alanın büyüklüğü ve haşerenin türü doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Konut, iş yeri, fabrika, bina, çatı, okul, hastane gibi kapalı alanlara yapılabilen böcek ilaçlama işlemleri özellikle büyük alanlarda daha dikkatli yapılmalıdır. Solunum yolu rahatsızlıkları bulunan bireylerin kapalı alanlarda yapılacak ilaçlama işlemleri için önceden bilinçlendirilmesi hastalıkların tetiklenmemesi açısından son derece önemlidir. Bahçe, arazi, şantiye, çiftlik, tarla gibi açık alanlarda da sıklıkla uygulanabilen böcek ilaçlama işlemleri için kaliteli ilaçların kullanılması son derece önemlidir. Ekinlere zarar veren haşerelerden kurtulmak ve dış mekanlardan iç mekanlara haşere girişini engellemek için yapılan açık alan uygulamaları sıvı ilaca ek olarak, toz ya da katı formdaki böcek ilaçları da kullanılarak uygulanmalıdır. Kapalı alanlarda büyük sorun teşkil eden fareler için de açık alan uygulamaları büyük önem taşır. Yakınında bahçe, park ya da ağaçlık alanların bulunduğu bölgelerdeki kapalı alanlara sıklıkla fare girişi olmaktadır. Farelerden kurtulmak ve iç mekanlara fare girişini engellemek için dış mekanlara fare ilaçlama işleminin yapılması da son derece önemlidir.

Böcek İlaçlama Firmalarından Yardım Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Böcek ilaçlama işlemleri için bireysel ya da amatör yöntemlere başvurmak, sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Bursa gibi büyük şehirlerde yapılan yanlış ilaçlama uygulamaları ciddi çevre sorunlarına ve binlerce kişinin sağlığının olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Bu nedenle böcek ilaçlama işlemleri için Sağlık Bakanlığından onaylı olan firmalardan yardım almak son derece önemlidir. Profesyonel ilaçlama elemanları ve modern ekipmanlarla hizmet veren böcek ilaçlama servisleri tarafından yardım almak haşereleri yok etme konusundaki en etkili çözüm yöntemidir. Kalitesiz veya zirai nitelikteki haşere ilaçları ile uygulama yapan firmalar böcekleri ve kemirgenleri yok edemediği gibi önemli sağlık problemlerine de yol açmaktadır.

Böcek ilaçlama Servisi

Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve Ziraat Mühendisleri tarafından hazırlanan özel böcek ilaçları kullanarak işlem yapan Yeşil İlaçlama çevre temizliği ve halk sağlığını korumaya devam etmektedir. İstanbul Anadolu Yakasında Üsküdar, Kadıköy, Kartal başta olmak üzere tüm ilçe ve semtlerde böcek ilaçlama hizmeti veren şirketimiz, İstanbul Avrupa Yakasında da Şişli, Fatih, Beyoğlu başta olmak üzere tüm ilçelere etkili ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Bursa ve İzmir illerinde de 7 gün 24 saat hizmet veren Yeşil Böcek ilaçlama servisi, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya önem vermektedir. Kaliteli ve garantili haşere ve fare ilaçlama hizmeti alabilmek için günün her saati hizmet veren firmamıza ulaşabilir, haşereler ve ilaçlama yolları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Garantili ve ekonomik ilaçlama hizmetini bir arada sunan Yeşil ilaçlamadan hizmet almak için istek formunu da kullanabilir ve çağrı merkezi elemanlarımızın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.