Tahtakurusu Nasıl Yok Edilir?

Böcek İlaçlama

Yeryüzünde birçok haşere çeşidi vardır ve insanoğlu uzun yıllardır bu haşereleri yaşam alanlarından arındırmak için birçok yöntem denemişler ve ne yazık ki kesin sonuçlar alamamışlardır. İlaçlama yöntemleri ve şirketleri ile bulunan envai çeşit böcekten günümüzde kurtulmak artık çok kolay bir hal almıştır. Böcekler evlerimize, işyerlerimize kısacası bulunduğumuz her ortamda bulunarak birçok virüsü ve hastalığı bizler aktarırlar. Aynı zamanda da neredeyse hayatlarımıza ortak olurlar ve yediğimiz yattığımız her yerde bulunurlar. Zararları oldukça fazladır. En başta birçok insan da korkuya sebep olurlar.  Görüldükleri yerlerde muhakkak ilaçlama firmaları ile anlaşılarak işlem yapılmalıdır.

Tahtakurusu kan emerek beslenir ve hedef olarak kendine insanları ve kuşları seçer. Daha çok akşamları aktif olurlar ve avları ile yakınlaşırlar. Isırdıkları yerler de kızarıklık ve kaşıntıya bağlı olarak kabarmalar meydana gelir. Oldukça kaşındığı için cilt tahriş olur ve iyileşme durumundan sonra dahi cilt üzerin de izler kalabilir. Tahtakurusundan kurtulmak için mutlaka ilaçlama yapılmalıdır. Koltuk aralarında,  yatak odalarında yuva yaparlar. Aynı zamanda hayvan kıllarına tutunarak da yuva yapabilirler. Çok fazla üreme yeteneğine sahiptirler, her yumurtlama döneminde 200–250 yumurta bırakırlar ve yılda yaklaşık 6 veya 7 kere yumurtlarlar. Bu haşerenin verdiği hastalıklar; alerjik reaksiyonlar, cilt hastalıkları gibi…

Bireysel anlamda yapılacak önlemler sonuç vermez. Muhakkak tahtakurusu ile mücadele ekipleri gelerek gerekli ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Tahtakurusu ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama türlerinden buharlı ilaçlama yöntemi ile mümkündür. Tam anlamı ile kurtulmak için bu yöntem uygulanmalıdır. İlaçlama yapacak olan şirketi seçerken çok dikkat edilmelidir çünkü korsan diye nitelendirilen birçok yer bulunmaktadır ve bu sözde işletmelerin yapacağı işlemler daha büyük sorunlara, hastalıklara yol açar. Bu sebeple Sağlık Bakanlığınca onaylı belgeleri ve profesyonel bir ilaçlama ekibinin ilaçlama yapacak şirkette mutlaka bulunması gerekir. Ayrıca ilaçlar ziraat mühendisleri tarafından haşere türüne göre hazırlanmalıdır. Tüm ilaçlama yapacak kişiler bu kuralların bilincinde olmalıdır. Sizde bu kurallar dâhilinde daha temiz ve sağlıklı bir ortam için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz Sağlık Bakanlığından onaylı belgelerimiz ve zamanında yapacağımız hizmetler ile size işleminizin garantisiniz sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir