Pire sorunu

Böcek İlaçlama

pire sorunuPire kan emici bir haşere olması sebebi ile ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Pire boyut olarak ta küçük olduğundan fark edilmesi zordur. Ancak özellikle insanlarda pire belirtileri ile pire sorunu belirlenmektedir. Pire ısırığı ile kan emerek insanlarda uzun süre kalıcı kızarıklıklar ve yoğun bir kaşıntı sorunu yaratır. Ancak bu belirtiler tahtakurusu içinde geçerlidir. Tahtakurusu ile pireyi pirenin zıplama vasfı ile ayırt edebilirsiniz.

Pire ile mücadele de pirelerden kurtulmak için pire ilaçlaması yapılmalıdır. Pireler ile mücadele de pirelerden kurtulmak için yapılan yanlış ise genelde pire ilaçlamayı bireysel olarak amatörce yapmaktır. Pire ilaçlama işlemi profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Pire ilaçlama firmaları pire ilaçlaması için kokulu sıvı ilaç uygulaması yapmaktadır. Pire ilaçlama alana yapıldıktan sonra alan en az 2 saat kapalı kalmalıdır. Bu süre sonunda ise alan yarım saat havalandırılarak kullanılabilir. Alanda ayrıca 1 hafta ıslak temizlikte yapılmamalıdır. Bunun dışında toz alınabilir, kuru temizlik yapılabilir.

Pire sorunu için bu bağlamda pire ilaçlama firmaları aranmasında geç kalmamak gerekir. Aksi takdirde pire zararları artmaktadır. Pire ilaçlama firmaları belirlenirken ise firmanın güvenilir olması gerekmektedir. Bu doğrultuda pire ilaçlama firmaları saplık bakanlığı onaylı olmalıdır. Pire ilaçlama şirketleri bireylere yol gösterici olarak ise danışmanlık hizmeti vermelidir. Bu kapsamda da 7/24 hizmet veren çağrı merkezlerine sahip olmalıdır. Pire ilaçlama firması hizmeti uzmanları aracılığı ile sizlere ulaştırır. Hizmeti doğru yapılması için pire ilaçlama şirketi uzmanlarına gerekli eğitimleri vermelidir. Pire ilaçlama firmaları ayrıca pire ilaçlaması yaptıktan sonra bireylere ne takım önlemler alınması gerektiği ile ilgili bilgi formu vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir