Karıncaların Özellikleri

Böcek İlaçlama
Karınca

Dünya üzerinde en kalabalık nüfusa sahip olan karınca binlerce farklı tür ile yaşadıkları bölgeye göre farklılıklar göstermektedirler. Karıncalar koloniler halinde bir arada yaşarlar. Bu koloniler kendi içlerinde sınıflandırılırlar. Koloninin başında kraliçe karınca bulunmaktadır. Kraliçe karınca koloni içindeki düzeni sağlar ve görevler belirler. İşçi karınca yemek getirmek ve kraliçe karıncanın hizmetindedir. Bu iki karınca grubu haricinde savaşçı karınca bulunmaktadır. Savaşçı karınca yuvaya gelebilecek zararlara karşı koruma altına tutmak için yuvanın çevresinde bir kalkan oluşturur ayrıca işçi karınca yuvaya yiyecek taşırken dışarıda korunması için savaşçı karıncalar görevlendirilir.

 

Karıncalar diğer haşere ve böcek türleri gibi yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurtalar birkaç haftalık bir dönemden sonra yumurtadan çıkar. Ergin döneme gelene kadar işçi karıncalar tarafından bakılır ve beslenirler.

 

Karıncalar beslenmelerini her türlü bitki ve atık ile sağlarlar. Etçil karınca grupları olduğu gibi bazı karıncalar otçuldur. Yazın yiyecek toplayan karınca kışın yuvalarında bulunurlar.

 

Karıncalar toprak altında, ağaç içlerinde yaşarlar. Yaz aylarında sıklıkla yiyecek toplamak için görünürler. Evde karınca sıklıkla görülen durumların başında gelir ve oldukça baş edilmez durumlar ortaya çıkar. Karıncalar evin her bölümünü sarar ve kurtulmak mümkün olmaz. Dışarıdan alınan ilaçlarda sadece boşuna maddi zarara neden olur.

 

Karınca ilaçlama yapılacak ise mutlaka ilaçlama şirketleri ile görüşerek bilgi alınmalıdır. Karınca ilaçlama konusunda deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. İlaçlama da kullanılacak ilaçlara dikkat edilmelidir.

 

Dışarıda satılan karınca ilaçlarının tek başına etkisi bulunmamaktadır. Tam tersine bu ilaçlar karıncaların direncini arttırmaya yaramaktadır. Karınca ilaçlama konusunda uzmanlaşmış olan ilaçlama şirketimiz siz değerli müşterilerimizin yaşam alanlarında bulunan bu zararlı haşerelere karşı geliştirdikleri özel karınca ilaçları ile sizlere destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir