Jel İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Böcek İlaçlama

Böcekler her yerde karşımıza çıkıp sağlığımız açısından bizi tehdit edebilecek canlılardır. Binlerce böcek türü bulunmakla birlikte, hamam böceği, tahtakurusu, örümcek, sinek, sivrisinek, tatarcık, kulağakaçan, güve, termit, ağaç kurdu, karınca, kene, bit, pire, kalorifer böceği en bilinenleridir. Evlerimizde farklı bölümlerde karşılaştığımız böceklerden kurtulmak zor bir iştir. Çünkü sayıları çok fazladır. Böcek ilaçlama firmaları bu konuda size yardımcı olacaktır.
Farklı ilaçlama yöntemleri uygulanarak yapılacak böcek ilaçlama alana, yapılan böcek türüne göre değişir. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama yöntemleri ile yapılan böcek ilaçlama ev, iş yeri gibi kapalı alanlar için daha çok jel ilaçlama tercih edilerek uygulanır. Peki ‘jel ilaçlama nasıl yapılır?’ Jel ilaçlama evin bazı bölümlerine püskürtme yapılmadan uygulanan bir işlemdir. Böcekten kurtulmak için yapılacak olan jel ilaçlama uygulanmadan önce alınması gereken herhangi bir önlem yoktur. Böcek ilaçlama yapılırken de ortamda bulunan kişilerin alanı terk etmeleri gerekmez. Kokusuz ve zararsız olduğu için canlılara rahatsızlık vermez. Böcek ile mücadele durumunda tercih edilen jel ilaçlama sonrasında da alanın temizlenmesine gerek yoktur. Hatta uzun süre etkisini göstermesi için ilaç sürülen kısımlar bir süre silinmese daha iyi sonuçlar alınır. Böcek yok edilmiş olabilir ama böylece bıraktıkları yumurtalardan çıkabilecek yavrular da önlenmiş olur.
Böcek ilaçlama firmaları böcek ile mücadele konusunda size destek vereceklerdir. En iyi sonuçlara ulaşmanız ve sürekli böcekten kurtulma sorunuyla karşılaşmamanız için böcek ilaçlama en iyi çözümdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir