Jel ilaç uygulaması nasıl yapılır

Böcek İlaçlama

Jel ilaçlama nasıl yapılırEvlerde, işyerlerinde, depolarda, bodrumlarda, kömürlüklerde, bahçelerde ve tarlalarda haşere problemleri görülebilmektedir. Haşere problemi yaşanan alanlarda hem sağlık problemleri meydana gelebilmekte hem de maddi zararlar oluşabilmektedir. Bireyler böyle durumlarda genellikle haşere ile mücadele de haşereden kurtulmak için bireysel haşere ilaçlama yapmaktadır. Ancak yapılan amatör böcek ilaçlama çoğu kez hem sonuçsuz kalmaktadır hem de ilaçlamayı yapan bireyin ilaçtan dolayı sağlık problemi yaşamasına neden olmaktadır.

Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılması gereken profesyonel ilaçlama firmaları ile bağlantı kurmaktır. Böcek ile mücadele de böcek ilaçlama firmaları tüm haşereler için geçerli olan sıvı ilaç uygulamasını yapmaktadırlar. Sıvı ilacın yanında tercih edilecek diğer uygulama ise jel ilaç uygulamasıdır. Peki, jel ilaç uygulaması nasıl yapılır? Haşere ilaçlama şirketleri uzmanları tarafından jel ilaç alana bir enjeksiyon yardımı ile böceklerin geçiş yollarına ve muhtemel yuvalarına uygulanmaktadır.

Böcek ilaçlama firması uzmanınca alana sürülen jel ilacı yiyen böcek yuvasına döner ve böceğin burada ölümü gerçekleşmiş olur. Ölü olarak alanda bulunan bu böcekleri yiyen diğer böceklerde alanda ölmektedir. Böylelikle zincirleme olarak böceklerden kurtulmuş olursunuz. Haşere ilaçlama firmaları jel ilaç uygulamasını alanda hamam böceği, kara böcek ve kalorifer böceği olduğunda yapabilmektedir. Ayrıca alanda çok büyük bir yoğunluk olmamalıdır. Haşere ilaçlama şirketi tarafından yapılan jel ilacın en güzel tarafı siz evde normal yaşamınızı devam ettirirken bile uygulanabilmesidir. Haşere sorunu olan alanlarda geç kalınmadan böcek ilaçlama yapılmalıdır. Aksi takdirde haşere zararları artış göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir