İlaçlama nasıl yapılır

Böcek İlaçlama

İlaçlama nasıl yapılırYaşamlarımızı sürdürdüğümüz evlerde, işyerlerinde, kömürlüklerde, bodrumlarda, depolarda, bahçelerde, tarlalarda böcek sorunları yaşanmaktadır. Böcek ile mücadelede böceklerin tümünden ilaçlanarak kurtulmak mümkündür. Böcek ile mücadele böcekten kurtulmak amacı ile yapılan böcek ilaçlamanın ilaçlama vasfına sahip kişilerce yapılması gerekmektedir. Böcek ilaçlama yanlış yapıldığında böcek için zehir değil, insan için zehir olmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama teknikleri böcek cinsine göre değişmektedir.

Haşere ilaçlama firmaları kokulu ve kokusuz sıvı ilaç uygulaması, jel ilaç uygulaması, tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapabilmektedir. Sıvı ilaç uygulaması tüm böcekler için kullanılabilir. Sıvı ilaç uygulaması Ulv tekniğiyle yani buharlama tekniği ve püskürtme tekniği ile yapılmaktadır. Ulv yöntemi buhar makinesi yardımıyla yapılırken püskürtme yöntemi ise pompa yardımı ile yapılmaktadır. Böcek ilaçlama firması uzmanı tarafından yapılan sıvı ilaç uygulamasının ardından alan 2 saat kapalı kalır ve yarım saat havalandırılarak kullanılabilmektedir. Ayrıcı 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Jel ilaç uygulaması ise bir enjeksiyon yardımı ile haşere ilaçlama firması uzmanınca böceklerin geçiş yollarına sürülmektedir. Bu ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek için sağlanmaktadır. Fare sorunu olan alanlarda ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. İstasyon uygulaması da içerisinde tablet bulunan bir düzeneğin alana uygulanmasıdır. Tablet farenin sevdiği bir yiyecekten oluşur ve fare yedikten sonra su ihtiyacından dolayı kanalizasyona gider. Burada su içen fare kan zehirlenmesinden ölür. Fare su içmese bile 15 dakika içersinde kan zehirlenmesinden ölür. Böcekler ile mücadele de böceklerden kurtulmak için geç kalmadan böcek ilaçlama firmaları aranmalı ve hem danışmanlık hizmeti hem de böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir