Hamam Böceği İle Mücadele

Böcek İlaçlama

Hamam böcekleri sayıları çok fazla olan her yerde karşımıza çıkabilecek, özellikle sıcak ortamlarda daha fazla rastladığımız haşerelerdir. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı olmaları, güçlü yapılarına sahip olmaları nedeniyle hamam böceğinden kurtulmak zordur. İnsanların donarak öldüğü seviyedeki soğuklarda yaşamlarını sürdürürlerken, çok sıcak ortamlarda da zarar görmeden barınabilirler. Bunun dışında kanatları hatta kafaları kopsa bile bir hafta daha yaşayabilirler. Bu kadar sağlam bir haşere türü olan hamamböceği ile mücadele hiç kolay değildir. Tek başlarına yaşamayı da sevmedikleri için birçoğuyla birden başa çıkılması imkansızdır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından uygulanan periyoduk yapılacak hamam böceği ilaçlama doğrultusunda hamam böceklerinden kurtulmak kolaylaşacaktır.

Canlı börtü böcek gibi haşerelerle beslenebilen hamam böcekleri, sebze ve meyve yiyerek de besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Kendi türlerinde ölmüş böcekleri de ayırt etmeden yiyebilmektedirler. Ayrıca uzun zaman aç ve susuz kalabilme gibi özellikleri vardır. Açlığa yaklaşık 1-1,5 ay kadar dayanabilen hamam böceği, susuzluğa 1 hafta-10 gün arası dayanabilir. Bu durumda hamam böceği ile mücadele zorluğunu gözler önüne sermektedir. Hamam böceği ilaçlama ile bu zorluktan kurtulabilirsiniz. İnsan kanıyla beslenmeyen haşereler, insanları ısırmazlar. Bu nedenle zararsız gözükürler. Ancak açıkta bırakılan her türlü meyve, sebze ve yemekleri yiyen hamam böcekleri, beslenirken besinlerin üzerlerinde bıraktıkları yumurtaları, salya ya da dışkılarıyla kişilere birçok hastalık ve mikrop bulaştırırlar. Kişilerin sağlıkları açısından ciddi zarar demek olan haşerelerden kurtulmak durumunda kalanlar muhakkak böcek ilaçlama firmaları ile görüşüp haşere ilaçlama yaptırmalıdırlar. Hamam böceği ilaçlama da uygulayan böcek ilaçlama firmaları sizlere yardımcı olacaktır.

Böcek ilaçlama firmaları tarafından, haşere ile mücadele durumunda yapılacak hamam böceği  ilaçlama, etrafta kalabilecek yumurtaları karşı birkaç hafta sonra yeniden uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde hamam böceği ile mücadele durumunda daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir