Güvenilir Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek İlaçlama

böcek ilaçlama şirketleri

Haşereler ile mücadelenin önemi konusunda yapılan araştırmalar, böcek ve kemirgenlerin insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz sonuçlara yol açtığını doğruluyor. Zira viral ya da bakteriyel bazlı hastalıkların birçoğunun ana sebebini haşere ve kemirgenler oluşturuyor. Bu nedenle böcek ve fareler, rahatsız edici canlılar olmaktan çıkıp, sağlığımız açısından ciddi bir tehdide dönüşüyor. Bu durum ise başta gıda alanları olmak üzere kapalı ya da açık mekanlarda haşere ve kemirgenlere karşı alınması gereken önlemlerin artması gerektiğine işaret ediyor. Başta gıda üretimi ya da satışı yapan alanlar olmak üzere; ev ve iş yerleri gibi mekanlarda haşere ve kemirgenlere karşı düzenli olarak ilaçlama yaptırılması ve sağlıksal sorunlara yol açma tehdidi içeren bu canlıların iç mekanlara girişine karşı önlem alınması büyük önem taşıyor. Bu noktada ise Sağlık Bakanlığı onayına sahip olan ve uluslararası standartlara sahip böcek ilaçları kullanarak uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Onayına Sahip Olmayan İlaçlama Firmalarına Dikkat!

Besin maddelerine zarar veren ya da parazit olarak beslenen haşereler, insan sağlığı üzerinde doğrudan ya da dolaylı olarak önemli sorunlara neden oluyor. Pire, tahtakurusu ve kene gibi kan emerek beslenen canlılar, taşıdığı virüslerin insanlara bulaşmasına yol açarak, hastalıkların yayılmasına neden oluyor. Ancak genellikle bu parazit haşerelere karşı önlem alınırken; hamam böceği, karınca, gümüşçün gibi haşereler daha az zararlı bulunduğundan, kapalı ortamlarda bu canlıların görülmesi durumunda ilaçlama yöntemine daha az başvuruda bulunuyor. Ancak bakteri ve mikrop yayarak gerek solunum hastalıkları gerekse sindirim problemlerine neden olan bu haşere türlerine karşı da önlem almak ve özellikle kapalı alanlardan bu canlıları uzak tutabilmek için böcek ilaçlaması yaptırmak gerekiyor. Profesyonel olarak hizmet veren ve sağlık bakanlığının onayladığı böcek ilaçları ile uygulama yapan ilaçlama firmaları, bu hususta güven verse de, dışarıdan temin edilen haşere ya da fare ilaçları ile gerçekleştirilen uygulamalar, doğrudan doğruya zehirlenmelere yol açabiliyor.

Böcek İlaçlama Hangi Aralıklar ile Yapılmalıdır?

Sağlık Bakanlığının yeni düzenlemesinde iş yerlerine en az 6 ayda bir ilaçlama yaptırılma zorunluluğu getirilmesi, bu alandaki hassasiyeti arttırdı. Ancak sahte böcek ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin durdurulamaması yaşanan sorunların artmasına yol açıyor. Bu nedenle böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alırken, firmanın güvenilir olması ve Sağlık Bakanlığı güncel onayına sahip olması büyük önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir