Fareden kurtulmanın yolları

Böcek İlaçlama

Fareden kurtulmanın yollarıFare evlerde, işyerlerinde, depolarda, kömürlüklerde, bodrumlarda, bahçelerde ve benzeri alanlarda büyük problemler yaratmaktadır. Haşereler arasında en çok zorlanan tür faredir. Bu bağlamda fare ile mücadele de fareden kurtulmak için bireysel müdahaleler yerine profesyonel müdahaleler yapılmalıdır. Bireylerin farelerden kurtulmak için fareler ile mücadele etmek amacıyla yaptığı fare ilaçlamalar sonuçsuz kalmaktadır. Yapılması gereken sağlık bakanlığı onaylı, danışmanlık hizmetlerini verebilen fare ilaçlama uygulamasında tecrübe sahibi, bünyesinde bulunan uzmanlara gerekli eğitimleri vermiş fare ilaçlama firması ile bağlantıya geçmektir.

Fare sorunu yaşanan alanlarda bireysel fare ilaçlama yapılarak zaman kaybedilmesi fare zararları artışına yol açtığı gibi profesyonel fare ilaçlaması yapılmasını da zorlaştırmaktadır. Fareden kurtulmanın yolları olarak fare ilaçlama şirketi tablet uygulaması yapmaktadır. Fare ilaçlama firması uzmanınca alana tabletler yerleştirilmektedir. Alana yerleştirilen tabletler farenin sevdiği bir yiyecekten oluşmakla beraber fare için zehirlidir.

Fare ilaçlama şirketi uzmanı tarafından alana bırakılan tableti yiyen fare su ihtiyacı duyduğu için kanalizasyona yönelir ve su içer içmez kan zehirlenmesinden alanda ölümü gerçekleşir. Fare eğer su içmezse 15 dakika içersinde direk alanda ölümü gerçekleşir. Fare ile mücadele de fare ilaçlama şirketleri ayrıca istasyon uygulaması yapmaktadır. İstasyon içerisinde tablet bulunan kapalı bir düzenektir. İstasyon sayesinde tablet açık alanda doğa şartlarından ve etraftaki hayvanlardan korunmuş olmaktadır. Alana uygulanacak tablet sayısını ve istasyon sayısını alanın büyüklüğüne göre fare ilaçlama firması uzmanları karar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir