Fare türleri

Böcek İlaçlama

Fare türleriDünyamızda birçok canlı yaşamaktadır. Har canlının da farklı türleri bulunmaktadır. Fare türleri de oldukça fazla bulunmaktadır. Sizleri evlerde, işyerlerinde, bodrumlarda, kömürlüklerde, depolarda, bahçelerde ve tarlalarda karşılaştığınız fare türleri ise ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, su faresi, pamuk faresi, kör fare ve kanguru faresidir. Fareden kurtulmak için fare ile mücadele ederken yapılması gereken profesyonel fare ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir.

Her işin uzmanı olduğu gibi fare sorununun uzmanı da fare ilaçlama firması olmaktadır. Fareler ile mücadele de farelerden kurtulmak için yapılacak yanlış müdahaleler hem fare sorunun devam etmesine hem de fare zararları artışına neden olmaktadır. Fare ilaçlamayı özellikle gıda sektöründe bulunan işyerleri düzenli olarak yaptırmalıdırlar. Fare ciddi anlamda rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Birçok bakteriye karşı bağışıklık kazana fareler adeta bir bateri yuvası olmaktadır.

Fare ilaçlama firmaları farelerden kurtulmak için tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapmaktadırlar. Fare ilaçlama şirketi uzmanı tarafından alana yerleştirilen tableti yiyen fare 15 dakika içerisin de kan zehirlenmesinden ölür. Yâda su ihtiyacı dolayısıyla kanalizasyona yönelir. Burada su içerken kan zehirlenmesinden ölür. İstasyon ise içinde tablet bulunan kapalı bir düzenektir. Bu şekilde doğa şartlarından ve etrafta bulunan hayvanlarda korunmaktadır. Bir alana ne kadar tablet ya da istasyon yerleştirileceği fare ilaçlama şirketi uzmanınca alanın büyüklüğüne göre karar verilir. Fare sorunu olan alanlarda fare ilaçlamada geç kalınması fare zararları artışına sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir