Evdeki haşerelerden nasıl kurtulurum

Böcek İlaçlama

Evdeki haşerelerden nasıl kurtulurumHaşere sorunu birçok alanda görüldüğünden bireylere ciddi rahatsızlıklar vermektedir. Haşere sorunu evlerde görüldüğünde ise daha büyük bir sorun haline gelmektedir. Bireyler evdeki haşereden nasıl kurtulurum diye düşünmeye başlar. Bu süreçte yapılan en büyük yanlış ise haşere sorununu amatör yollarla bireysel olarak çözmeye çalışmaktır.

Haşere ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için yapılan bu müdahaleler hem sağlık problemine neden olur hem de haşere sorunu devam eder. Bireysel olarak haşerelerden kurtulmak için haşereler ile mücadele de yapılması gereken yetkin haşere ilaçlama firmaları ile bağlantıya geçmektir. Haşere ilaçlama şirketleri haşere sorunu olan yerlerde genel olarak sıvı ilaç uygulamasını yapmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması tüm haşereler üzerinde uygulandığından daha çok tercih edilmelidir. Sıvı ilaç uygulanan alanın en az 2 saat kapalı kalması gerekmektedir. 30 dakika havalandırılarak normal yaşama açılabilir. Ayrıca 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Haşere ilaçlama firması alanda hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek var ise jel ilaç uygulaması yapabilir. Jel ilaç uygulaması için herhangi ön hazırlığa gerek olmadığı gibi ilaçlama sonrası da herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Evlerinizde fare sorunu var ise haşere ilaçlama firmaları tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapmaktadırlar. Haşere ilaçlama uzmanı tarafından alanın büyüklüğüne uygun sayıda tablet veya istasyon yerleştirilmektedir. Haşere sorunu olan alanlarda geç kalınmadan haşere ilaçlama yapılmalıdır. Aksi takdirde haşere zararları artış göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir