Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Böcek İlaçlama

‘Evde fare olduğu nasıl anlaşılır?’ sorusu, fare türlerinin zararları hakkında bilgi sahibi olan, sağlık açısından tehlikeli hayvanlar olmasıyla bir an önce önlem alınmasını isteyen kişiler için önemli bir sorudur. Kişilerin en başta önlem almaları birçok ciddi zararların önüne geçecektir. İnsanlar önce fare hakkında bilinçlenmelidir. Zaten bununla birlikte fare ile mücadele başlatacaklardır.

Fare, besin ihtiyaçlarını karşılamak açısından, özellikle sonbahar başlamasıyla soğukların olduğu, yağmurların arttığı dönemlerde kapalı yerlere yuva yapmaya başlar. Ev ve işyerlerini tercih eden fare elastik yapısı sayesinde kolayca buralara ulaşabilir. Besinlerimizi tüketebilen fare, özellikle akşamları kişilerin uyuduğu saatlerde gıdanın çok olduğu mutfakta bir takım tıkırtılar, sesler çıkarabilir. Bunun dışında kemirgenlik özelliğini kullanarak, kişilerin yine uyurlarken kulak, parmak, burun gibi ince dokulu yerlerini de kemirerek ısırırlar. Kişi bu durumlarla karşılaştığı zaman artık onun için fare ile mücadele başlamış demektir. Hemen fare ilaçlama firmaları ile görüşerek yardım almalı ve gereken işlemler başlatılmalıdır.

‘Evde fare olduğu nasıl anlaşılır?’ sorusunun diğer bazı cevapları ise: fare insan besinlerinden yararlandığı için besinlerin üzerlerinde dolaştıkları sırada pisliklerini bırakabilirler. Pislikler, siyah, ufak ve yuvarlaktır. Daha çok çerez gibi gıdalarda karşılaşılan bu durum evde fare olduğunun bir kanıtı olabilir. Fare, dişleri sağlam, sivri bu nedenle de kemirgen bir hayvandır. Kemirgen olması özelliğinden herzaman yararlanan fare, evdeki mermer gibi sert cisimleri bile kemirebilir. Bunun dışında yine evde bulunan koltuk, kablo, masa, sandalye gibi eşyaları da kemiren fare, kişilerin bunları fark etmesi durumunda varlığını göstermiş olur.

Tüm bu belirtilerle birlikte fare ile mücadele için işlemlere başlamak şarttır. Fare üremelerinin fazla olması da göz önünde bulundurularak buna engel olunmalı, aksi takdirde sayılarının artması zararlarının da artmasına sebep olacaktır. Kişiler işlerinde uzman kadrolarla çalışan, ilaçları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve hiçbir yardımdan kaçınmayan fare ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelidirler.

Her zaman hizmet veren ve en doğru sonuçlara en hızlı şekilde ulaşan fare ilaçlama firmamız her istediğinizde sizin de hizmetiniz de olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir