Çiyan

Çiyan İlaçlama

Böcek İlaçlama

Çiyan

İnsanların bu tür canlıların yaşam alanlarına yerleşim yerleri, sanayi kentleri ve diğer her türlü yapılaşmayı kurmasıyla birlikte çiyan dediğimiz haşerelerin de bize ortak olmaları onlarla aynı yaşam alanlarını kullanmamıza yol açmıştır. Çiyanlar genellikle yazın ortay çıkan soğukta ve kışın toprak altında yaşayan canlılar olmalarına karşın artık her evde yaşayabilir halededirler. Çiyan ilaçlama yapan firmalar bu haşereye karşıda özel bir takım teknikler kullanmaktadırlar.

Çiyan ilaçlama işlemlerinde de diğer haşerelerde olduğu gibi sıvı ve kuru ilaçlama yapılır. Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz ilaçlama olmak üzere iki çeşittir. Kokusuz ilaçlama yönteminde evden kimsenin dışarı çıkmasına gerek yoktur. Püskürtme ve buharlama yöntemi ve direkt olarak yuvalara sıkılan enjekte ilaçlar ile çiyanlar’ın temizlenmesi sağlanır. Çiyanlar öteki haşerelerle aynı şekilde vücutlarında taşıdıkları hastalıklarla her gezdikleri alanlar yayılmasın sağlarlar. Alerjik vakalar daha fazla görülür. Çok fazla ayakları olduğu için hızlı hareket ederler. Tavanlarda, duvarlarda ayaklarındaki kanca özelliğinden dolayı yürüyebilirler. Bundan dolayı insanların vücutlarına da temas ederek kabarma, şişkinlik gibi alerjik fonksiyonlara yol açarlar. Bunu önlemek için ilaçlama firmaların nitelikli ve etkili bir ilaçlama işlemiyle sorun rahatlıkla çözülebilir. Çağın getirdiği teknolojik imkânlarda faydalanarak tüm haşerede olduğu gibi çiyanların da en korunaklı yuvalarına ulaşılabilir. İnce kılcal yerlerdeki yumurta ve larvalarda bundan nasibini alır. Çevremizdeki haşereler herhangi bir müdahalede bulunulmadığı zaman kısa zamanda her yanı sararlar. Hastalık, mantar ve enfeksiyonları da beraber getirirler.

Çiyan ilaçlama firmalarına başvuruda bulunarak bu böcekle ilgili geniş bilgi alınabilir. Çiyanlar, hamam böceği veya kalorifer böceği gibi, fare gibi haşerelerden az rastlanan bir tür olmasına karşın en fazla çekinilen ve korkulan canlıdır. Görüntüsünün ve hızlı hareket etmesinin sebebiyle özelikle küçük çocuklar için tam bir kâbus olurlar. Psikolojilerini bozup kalıcı iz bırakabilirler. Tüm hayatları boyunca bu korku peşlerini bırakmaz. Toplumuzdaki böcek ve haşere korkusunun altındaki en büyük sebep budur. Zamanında müdahale ile bu gibi sorunlar basitken çözülebilir. Yetkili ve işinin ehli olan ilaçlama firmaları bu işlem için hazırda beklemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir