Çatı Faresi İlaçlama

Böcek İlaçlama

çatı faresi

Tırmanma yeteneği oldukça gelişmiş olan çatı faresi, yüksek alanlara kolayca çıkabilir. Güçlü bacakları ve tutunma özelliği gelişmiş ayakları ile ağaç ya da binalara tırmanabilen bu kemirgenler genellikle binaların çatılarında yuva yaptığından bu ismi almıştır. Çatı faresi ilaçlama, diğer fare türlerine oranla daha zordur. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilen çatı faresi ilaçlaması, özel fare zehirleri ile de yapılabilmektedir.

Büyüklüğü 30 cmden büyük olan ve küçük alanlardan dahi kolaylıkla geçebilen çatı faresi, binadaki diğer daireler için de tehdit oluşturmaktadır.Çıkardığı sesler ile korkuya yol açan bu kemirgenler, ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye devam edecektir. Uzun süre aç kaldığında saldırganlaşan ve evlere girerek ciddi sorunlara yol açan çatı faresinden kurtulmak için buharlama ya da püskürtme yolu ile uygulanabilen sıvı ilaçlar kullanılabilir. Ancak kapalı çatıda yuva yapmış farenin bu alanda ölmesi kokuya yol açacağından, sıvı ilaçlar yerine, mum blok kullanılmalıdır. Farenin su içtiği alanda ölmesini sağlayan bu ilaçlar, farenin kapalı alanda ölerek kokuya neden olmasını engeller.

Çatı faresi ile mücadele, bireysel yöntemler ile yapılamayacağı gibi profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gereklidir. Gerek açık gerekse kapalı alanlar için yapılabilen çatı faresi ilaçlama için etkili ilaçlar kullanılmalı ve profesyonel yöntemler kullanılmalıdır. Basit yöntemler kullanılarak yok edilemeyen bu kemirgenler; ev, iş yeri, fabrika gibi alanlara da sıklıkla giriş yapmaktadır. Kapalı alanlar için buharlama tekniği ile sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan fare ilaçlama işlemleri için etkili ilaçlar kullanmak gerektiği gibi sıvı ilaçlar ile yapılan uygulamalarda kokulu ilacın kullanılması şarttır. Fareler, akciğer solunumu yaptığından kokusuz ilaçlardan etkilenmeyecektir. Kaliteli ve garantili uygulama yapan fare ilaçlama şirketleri tarafından yapılacak çatı faresi ile mücadele, etkili çözümler vereceği gibi amatör ya da bireysel çabaların kemirgenleri yok edemeyeceği gibi sağlıksal sorunlara yol açabileceği de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir