Böcek İlaçlama

Bursa Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Haşere ve kemirgenlerle mücadele alanında faaliyet gösteren çok sayıda ilaçlama şirketi vardır. Yaşam alanlarını tehdit eden haşereler, yüzlerce mikrop ve bakterinin yayılmasına neden oldukları için birçok sağlık sorununun doğrudan ya da dolaylı olarak sebebi durumundadır. Bu nedenle haşere ve kemirgenlerle mücadele birey sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Özellikle ağaçlık alanların yoğun olduğu bölgelerde yaşayan ve havaların ısınmasıyla popülasyonları artan haşerelerden ilaçlama yapılmadığı sürece kurtulmak mümkün olmamaktadır.

Böcek İlaçlama
Böcek İlaçlama

Ülkemizin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biri olan Bursa böcek ilaçlama alanında hizmet veren firma sayısının en fazla olduğu şehirlerden biridir. Gerek nüfus, gerekse ağaçlık alanlar ve denize yakın konumu nedeniyle ilkbahar aylarından başlayarak sonbahar aylarının sonuna kadar haşerelerin sayısı artış göstermektedir. Özellikle pire, tahta kurusu gibi parazit haşerelerle; tarla faresi, lağım faresi gibi kemirgenlerin sıklıkla görüldüğü Bursa’da cafe, restoran ya da fabrikaların yanı sıra, ev ve iş yerleri için de ilaçlama yaptıran birey sayısı oldukça fazladır.

Bursa böcek ilaçlama firmaları, Bursa’da Osmangazi, Yıldırım, Orhangazi, İnegöl başta olmak üzere Nilüfer, Kestel, Gemlik, Karacabey ilçelerinde de sıklıkla ilaçlama işlemi yapmaktadır. Haşere şikayetinin fazla olması kentteki, ilaçlama firması sayısını da arttırmıştır. Ancak bu firmalar arasında Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ve sahte ilaçlamalar yapan firma sayısı da oldukça fazladır. Bu nedenle bu firmalar konusunda dikkatli olmalı ve gerekli belgelere sahip olmayan ilaçlama şirketlerinden hizmet alınmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir