Yılan

Yılan İlaçlama

Yılan türlerine bağlı olarak farklı boylara sahip sürüngen canlılardır. Bu canlılar omurgalı canlıların başında yer almaktadır. Vücudu üzerinde ayak organları yoktur ve derisi sert kaygan pullarla örtülüdür. Bu canlıların derileri oldukça sağlam bir yapıdadır. Yaşadığı ortama bağlı olarak hareketlerini farklı şekillerde sağlarlar. Karada yaşayanlar yerden çok hızlı bir şekilde sürünerek hareket ederler ve suda yaşayan türleri de bulunmaktadır.

Sıcağı seven canlılardır ve sıcak iklimin görüldüğü her yerde bu canlılara rastlamak mümkündür. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvasına çekilen yılan yaz mevsiminde ve sıcak günlerde oldukça aktif bir şekilde gezinirler ve beslenirler.

Bedenleri yuvarlak bir yapıda ve bedenin sonunda kuyrukları bulunur. Baş kısımda bir çift gözleri bulunur ve 180 derece açılabilen bir ağız yapısı mevcuttur. Vücudu ve ağzı çok esnektir bu sayede avlarını bütün olarak yutar ve daha sonra midesinde bu besinleri hazım eder. Beslenmesinde bulunduğu ortama bağlı olarak farklı besinleri kullanır. Genellikle %99 u zehirlidir. Bu canlılar yaşadığı yere göre farklı etkideki zehre sahiptirler. Genellikle sıcak yerlerde yaşayanların zehri daha güçlü ve etkilidir.

Ağzı içinde çatallı bir dili vardır genellikle algılarını bu dili ile sağlar. Ve bunlardan hariç ağızlarında 2 adet zehir dişi bulunur. Bu dişlerden başka türüne bağlı olarak ağızlarında farklı sayıda dişler bulunur. 
Yılan canlısı yapı itibarı ile soğuk bir canlıdır bu nedenle  üzerinde parazitler barınmaz ve bu canlılar ile taşınmaz.

Her  türünün kendine has bir yapısı ve özelliği vardır. Boyları da türlerine bağlı olarak ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Bazı  türlerinin boyları 1m'yi bulmazken bazıları ise 10m civarındadır. Zehirli olduğu için insanların yaşam alanlarında bulunduğu zaman çok dikkatli olmak gerekir. En kısa zamanda ilaçlama şirketlerinden destek almak gerekir. Yılan çok zor ölen bir haşere olduğu için mutlaka bu canlıyı ilaçlamada sıvı kokulu ilaçların kullanılması gerekir. Ferdi olarak ilaçlama yapmayın ve korsan kişilere ilaçlama uygulaması yaptırmayın. İlaçlama hizmeti için profesyonel destek alın. Haşere, böcek ve kemirgen ilaçlamada 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Yılan ilaçlama işlemini 1994 yılından bu yana eğitimli uzman ekibimiz, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ile sürekli olarak profesyonelce uygulayan şirketimize günün her saatinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Yılan İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Yılanların insanlara zararları nelerdir?
2) Yılan nasıl ürer?
3) Yılan nasıl ilaçlanır?
4) Yılanların tüm türleri zehirlimidir?
5) Yılan nasıl bir canlıdır?
6) Yılan insanı ısırdığında ne yapılmalı?
7) Yılanlar ne kadar çoğalır?

YILAN RESİMLERİ