Uyuz Böceği İlaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Uyuz Böceği  

Uyuz böceği, deri böceğinin bir türü olup insan ve hayvanların kanı ile beslenen çok küçük yapılı bir böcektir. Boyut ve yapı bakımında bakıldığında çok küçük olan bu haşere ortalama 1mm kadar küçük yapılı bir böcektir. Üzeri tüyler ile kaplıdır.

Uyuz Böceği Isırır Mı?
Yaşayabilmek için mutlaka bir canlıya ihtiyaç duyar. İnsan ve hayvan dersinden içeri girerek tüneller açar ve ilerler. Deri dibine yerleşen uyuz böceği buradan insanın kanını içerek beslenir. Genellikle insanlarda belirtisini koltuk altlarında ve parmak aralarında gösterir. İnsan kanını kullandıktan sonra dışkısını deri dibine bırakır. Bu sayede insan vücudu üzerinde birçok delikler açar ve sürekli irinli ve iltihaplı yaralar oluşturur. Uyuz böceğinden kurtulmak için uyuz böceği ilaçlama uygulamaları en etkin yoldur.

İnsan derisinde gezindiğinde aşırı derece kaşınmaya neden olur. İyi bir şekilde beslenen bu haşere deri altına hemen yumurtasını bırakır. Yumurtaları en kısa zamanda açılır ve larvalar çıkar.

Bulaşması durumunda mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve doktor kontrolünden geçilmeli. Hem insanlarda hem de hayvanlarda olabilmektedir. İnsan ve hayvanlara oldukça büyük çapta zarar verir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen ve oldukça zararlı bu haşere bulunduğu ortamdan kolayca atılamaz. Bireysel olarak sadece doktor desteği almakta yeterli olmayacaktır. Doktorlar sadece vücudunuzda görülen haşerelerin yok edilmesini sağlayacaktır. Ancak bu başlı başına yeterli değildir. Sonradan yaşadığınız alan içerisinde bulunan uyuz böceği tekrardan aynı hastalıklara neden olabilir.

Bu nedenle 18 yıldır ülke genelinde bulunan servislerimiz ile her türlü haşere sorunu için müşterilerimize çözüm ortaklığı sunmaktayız. Karşılaşılan bu haşereye karşı özel hazırlanmış olan ilaçlarımız ile destek sağlıyoruz. Uyuz böceği ilaçlama için hazırlanan ziraat mühendislerimizce özel karışımlar sayesinde yaşadığınız alanda sıvı ilaçlama buharlama yöntemi ile uygulanarak bu sorun ile bir daha karşılaşmamanız için 7 gün 24 saat çalışan ekibimizle kesin ve garantili sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Uyuz Böceği İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Uyuz böceği nasıl kontrol edilir?
2) Uyuz böceğinin bulaşma yolları nelerdir?
3) Uyuz böceği gözle görülür mü?
4) Uyuz böceği ne ile beslenir?
5) Uyuz böceği için hangi ilaçlar kullanılır?

UYUZ BÖCEĞİ RESİMLERİ