Tahta Kurusu

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Tahta kurusu

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kurusu ilaçlama kan emerek beslenen, insanlarda ciddi alerji ve hastalıklara neden olarak birçok sağlık sorununa yol açan tahta kuruları ile en etkili mücadele yöntemidir. Güçlü bacakları ile insan vücuduna tutunarak, özellikle geceleri aktif olan bu haşereler, yatak ve yorgan ile koltuk aralarında sıklıkla yuva yapabilmektedir. Karanlık ve sıcak ortamları seven tahta kurusu, insan vücudunda yuva yapamaz. Ancak, hayvanların kıllarına tutunarak, kolaylıkla yuva yaparak çoğalmaya devam edebilmektedir. Tahtakurusu aktif olarak virüs taşımamakla birlikte, hassas bünyeli kişilerde ciddi alerhik reaksiyonlara ve kalıcı yaralara neden olabilmektedir. Hızlı bir şekilde çoğalan ve vücutta kaşıntı ile kızarıklık ve şişliklere neden olan tahtakurusu ilaçlama yapılmadan yok edilmesi neredeyse imkansız olan haşereler arasında yer alır.

 Tahta Kurusu Nasıl Çoğalır?

Tahtakurusu, diğer parazit haşereler gibi yumurtlama yöntemiyle çoğalmaktadır. Diğer haşerelere oranla daha uzun yaşayan tahta kurusu, ortalama olarak yılda 5-6 kere yumurtlar. Ancak bu durum değişkenlik de gösterebilmektedir. Uzun süre yiyeceksiz kaldığında, yarı uyku dönemine giren tahta kurusu, üremeyi de erteler. Her yumurtlamada yaklaşık 20-30 yavru bırakan bu haşerelerin yavruları da kısa sürede erginleşip kan emmeye başlayabilmektedir.

Tahta Kurusu ile Mücadele

Tahtakurusu ile mücadele edebilmek için kaliteli ilaçlar kullanan ve ilaçlama yöntemleri konusunda bilgi sahibi olan firmalardan yardım alınmalıdır. Tahtakurusundan kurtulmak için, bu haşerenin yoğun olarak bulunduğu alanların iyi bir şekilde ilaçlanması büyük önem taşır. Yünlü, pamuklu ya da kumaş eşyalar, tahta kurularının en sık yaşadığı alanlardır. Bu nedenle kapalı alan ilaçlamalarında, buna dikkat etmek büyük önem taşır. Bunun yanı sıra tahtakurusu ilaçlama sırasında, kullanılan ilaçların kaliteli olması ve sağlık açısından risk arz etmemesi de büyük önem taşır. Vücutta kızarıklık ve kaşıntıya sebep olan tahtakurusu ile mücadele ederken kalitesiz ilaç kullanımı alerjik reaksiyonların tetiklenmesine ve ciddi zehirlenmelere yol açabilir. Bunun yanı sıra tahtakurusu bulaşmış evcil hayvanların ilaçlanması kesinlikle yasaktır. Hayvanların üzerinde bulunan tahtakurusu haşerelerini yok etmek için veterinerden yardım almak gereklidir. İlaçlama firmaları tarafından evcil hayvan ilaçlaması yapılması yasak olduğu gibi, böyle uygulamalar hayvanların ölümüne de sebep olmaktadır.

TahtaKurusu İlaçlama Yöntemleri

Tahtakurusu 5 mm büyüklüğünde oval yapılı bir haşere olduğu için genellikle fark edilmez. Bir ortamda tahta kurusu olduğu, vücuttaki kızarıklık, kaşıntı ve şişliklerle anlaşılmaktadır. Karanlık ortamları seven bu haşereler, son derece küçük yapılı olduğu için uzun süre fark edilmeyebilir. Yünlü ya da pamuklu eşyaların arasında, halıların dikiş bölgelerinde, yatak, yorgan, koltuk gibi sıcak olan alanlarda çoğalan tahtakurusu, çok hızlı bir şekilde çoğalabildiği için fark edildiği anda ilaçlama yapmak büyük önem taşır. Genellikle kapalı alanlarda bulunan tahtakurusu, insan ya da hayvanların olmadığı alanlarda da uzun süre yaşayabilmektedir. Oldukça dayanıklı olan bu haşereler, soğuk havalarda, yarı uyku haline geçip, bir yıldan fazla hiç beslenmeden yaşayabilir. Tahtakurusu ilaçlama işlemi için en etkili çözüm yöntemi buharlama yöntemi ile yapılan sıvı ilaçlamadır. Buharlama yöntemiyle yapılan tahtakurusu ilacı, alanın her yerine nüfus edeceği için, bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlayacaktır. Tahtakurusunu yok etmek için, sıvı ilaçlama dışındaki uygulamalar, etkili çözüm vermemekle birlikte, amatör yöntemler de sonuçsuz kalmaktadır. Tahtakurusu ile mücadele için profesyonel yardım almak ve kaliteli haşere ilaçları kullanan firmaları tercih etmek, hem sağlık açısından hem de tahta kurusunu yok etme açısından oldukça önemlidir.

Tahtakurusu İlaçlama Firmaları

Tahtakurusu ilaçlama uygulaması için yardım alırken Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve kaliteli hizmet veren firmalar dışında, amatör ya da bireysel yöntemlerle mücadele etmek ciddi sağlık sorunlarına ve zehirlenmelere yol açabilmektedir. Zor fark edilen tahtakurusu uygun ortamda son derece hızlı ürediği için, bu haşereyi yok etmek kolay değildir. Vücutta deri alerjileri ve enfeksiyonlara neden olan tahtakurusu ile mücadele için kaliteli ve etkili ilaçlar kullanan firmalardan yardım almak büyük önem taşır. Kaliteli ilaçlarla işlem yapan tahtakurusu ilaçlama şirketleri, bu haşerelere karşı kesin çözüm oluşturmaktadır. Şirketimiz istanbul ilaçlama,bursa ilaçlama, izmir ilaçlama ve diğer büyük illerimizdeki ilaçlama servislerimiz ile hizmetinizdedir.

Tahtakurusu İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Tahtakurusu insanda hastalık yapar mı ?
2) Evlere Tahtakurusu nasıl bulaşır ?
3) Tahtakurusu ne ile beslenir ?
4) Tahta Kurusu Kontrol Önlemleri Nelerdir ?
5) Tahtakurusu nasıl zarar verir ?
6) Tahtakurusu nerde bulunur ?
7) Tahtakurusu ilaçlaması nasıl olur ?