Pire ilaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Pire

İnsanlar ve hayvanlar üzerinde beslenen bu haşereden pire ilaçlama yöntemi ile kurtulmanız mümkündür. Firmamız, TSE onaylı ilaçlarla pire ile mücadele etmektedir.

Kan emici parazitler grubundan olan pire, kanatsız bir canlıdır. Zıplayarak hareket eden bu canlı yaşam alanlarımızı kısa sürede istila etmektedir. Çok uzak mesafeye kadar zıplayarak, canlılar arası kolaylıkla geçiş yapmaktadır. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde gezinen pirelerin boyları 1-2 cm arası değişiklik göstermektedir.

Hem hayvansal, hem de bitkisel gıdaları yiyen bu canlılar, yaşam alanlarımızda hemen hemen her alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu parazitler, insanların ısırmakta ve kanını emmektedir. Kan yolu ile canlılar arasında hastalık taşımaktadırlar. Pire ısırması sonucunda insanlara bulaşan hastalıklar şunlardır;

  1. Humma hastalığı
  2. Dizanteri
  3. Alerjik hatalıkları
  4. Veba hastalığı
  5. Tifüs hastalığı
  6. Ateşli hastalıklar
  7. Cilt hastalıkları
  8. Tular emi hastalığı

Bu parazitlerin insanlara bulaştırdığı bu hastalıklardan korunmak için profesyonel kişilere pire ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Pireler, üzerinde bulundukları canlının ismini almaktadır. Türleri buna göre değişkenlik göstermektedir.

Pire Türleri
İnsan Piresi: Tozlu ve pis ortamlarda bulunmaktadır. Üzerinde bulunduğu canlının vücut ısısına göre ısısını ayarlamaktadır. Günde ortalama 4-5 kere kan emmektedir. En tehlikeli pire türüdür.

Kedi Piresi:
İnsanlar üzerinde pek rastlanan bir tür değildir. İnsan kanını emdikten sonra, vücudu hemen terk etmektedir. Kedi bulunan evlerde bu pirelere karşı önlem almak gerekmektedir.

Köpek Piresi:
Diğer türlere göre boyutları daha büyük olan bir türdür. Evcil hayvanlar üzerinde huzursuzluğa neden olmaktadır. Bu parazit türü, köpeklerden insanlara geçiş sağlamaktadır.

Pamuk Piresi:
Bitkiler üzerinde bulunan bir pire türüdür. Besimlerimize zarar vermektedir. Ayrıca eşyalar ve pamuklu, yünlü giysiler üzerinde de bulunmaktadır. Kıyafetler aracılığı ile insan vücuduna geçiş sağlar.

Yaşam alanlarımızda herhangi bir pire türüne rastladığımız zaman kapsamlı olarak pire ilaçlama uygulaması yaptırmamız gerekmektedir. Firmamızın pire ilaçlama servisleri yaşam alanlarınızda 7gün24saat boyunca kesintisiz olarak hizmet vermekte, yaşam alanlarınız pirelerden arındırana kadar çalışmalarına devam etmektedir. Ekonomik fiyatlarla gerçekleştirdiğimiz işlemleri garantili yöntemlerle uygulamakta yaşam alanlarınıza kalıcı çözümler getirmekteyiz.

 

Pire İle İlgili Sık Sorulan Sorular                                    

1) Pire nasıl bir haşeredir?
2) Pirenin büyüklüğü ne kadardır?
3) Pire ne ile beslenir?
4) Pirenin ömrü ne kadardır?
5) Pire nerede yaşar?
6) Pire uçar mı?
7) Pireler insana hangi hastalıkları bulaştırır?
8) Pire nasıl ve ne kadar ürer?
9) Kaç tür pire vardır?
10) Pire ilaçlaması nasıl yapılır?
11) Eve pire nasıl bulaşır?
12) Pire ilaçlamada nelere dikkat edilmesi gerekir?

PİRE RESİMLERİ