Mecidiyeköy böcek ilaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

                 İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Mecidiyeköy, birçok iş merkezinin ve eski yapının bulunduğu bir bölgedir. Nüfusun oldukça fazla olması, bu bölgedeki haşere yoğunluğunun da artmasına neden olmuştur. Çünkü haşereler insanların yoğun olarak yaşadıkları ortamlarda daha fazla yiyecek bulabileceklerinden kendilerine yaşamak içinde bu bölgeleri tercih ederler. Hamam böceği, karınca ve fare bu bölgede en fazla görülen haşere ve kemirgenlerin başında gelir. Mecidiyeköy’de evlerin yanı sıra iş yeri ilaçlamaları oldukça sık olarak yapılmaktadır. Büyük iş merkezlerinin çok sayıda olduğu semtte düzenli olarak haşere ilaçlama yapılan alan sayısı da oldukça fazladır.

Gıda işletmelerine belirli aralıklarla ilaçlama yapılması zorunluluğu Mecidiyeköy ilaçlama firmalarının sayısının da önemli oranda artmasına neden olmuştur. Ancak bu semtte  haşerelere karşı ilaçlamalar yapan firmalardan birçoğu yasal olmayan uygulamalarla çevre sağlığını tehdit etmektedir. Özellikle gıda  istanbul ilaçlama işletmelerine yapılan kalitesiz ilaçlamalar zehirlenmelere neden olmakta ve binlerce kişinin sağlığını tehdit etmektedir. Bunun yanı sıra, en çok kullanılan yaşam alanı olan evlere yapılan sağlıksız ilaçlamalar çocuklar ve solunum yolu hassasiyeti olan bireyler başta olmak üzere on binlerce kişinin sağlığını direkt olarak tehdit eder. Bu nedenle böcek ilaçlama yaptırmadan önce bu alanda hizmet veren firmaların güvenilirliği iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Sağlık Bakanlığının onayladığı ilaçları kullanarak ve doğru yöntemler uygulayarak yapılan ilaçlamalar sağlık açısından risk oluşturmamaktadır. Sağlık Bakanlığı dönemsel olarak yaptığı denetimlerde yasal olmayan firmaları teşhis ettiğinde bunların kapatılmasını sağlamaktadır. Kişiler bu firmaları tespit ederlerse de bakanlığa ihbar etmelidir.

Haşere ve kemirgenlere karşı yapılan bireysel mücadeleler genellikle sonuçsuz kalmaktadır. Çünkü dışarıdan temin edilen ilaçlar her haşere türü için etki göstermez. Bunun yanı sıra ilaçların