Kulağa Kaçan

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Kulağa kaçan

Renk olarak genellikle kızıl, kahverengi, siyah veya sarımsı bir renkte olurlar. Fakat diğer renklerde olanlarda vardır. Beslenmesine bağlı olarak farklı boylarda olabilirler. Bazı türleri 3 - 5mm kadar olurlarken bazı türleri de 1 - 2cm kadar olurlar.

Bu haşereler, hem otçul hem de etçil canlılardır. Bitkilerin taze aksanlarını kemirip yedikleri gibi taze meyve ve sebzelerin de suyundan beslenirler. Ayrıca hem yakaladıkları ufak böcek türlerini yiyerek hem de ölü hayvan eti ile beslenebilmektedirler. Çok çabuk üremekte ve kolay çoğalmaktadırlar. Yaşam alanlarında kulağa kaçan ilaçlaması ihmal edilmeden, kısa zamanda yapılmalıdır. Aksi takdirde bu haşereler sebze ve meyveler oldukça zarar verirler.

Yaşam Alanlarımıza Geçiş Noktaları

Bu zararlı haşereler, evlerimize farklı şekillerde gelirler. Marketlerden alınan alınan meyve ve sebzelerle geçiş sağlamaktadır. Evlerin önündeki yeşilliklerden ve meyve üzerinden evlerimize buldukları cam/kapı aralıklarından geçiş sağlamaktadır. Evlere geldiğinde insanlar için tehlikeli olabilmektedir. İnsanlar uyurken, ağızlarına burnuna ve kulağına kaçabilirler. Kulak ve solunum yolları borusuna zarar verebilirler. Bu durum ciddi komplikasyonlara neden olmaktadır.

Kulağa Kaçan ile Mücadele
Profesyonel şirketlerden tarafından uygulandığından kulağa kaçan ilaçlama işlemi oldukça basit bir uygulamadır. Fakat bireysel olarak ve bilinçsizce uygulandığında insanlar için çok tehlikeli olabilir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlarımız, şirketimizin bünyesindeki ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmaktadır. Gerekli eğitimlerden geçmiş elemanlarımızla kulağa kaçan ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Kullanılan ilaçlar genellikle sıvı ilaçlar olup püskürtme ve sisleme yöntemi ile uygulanmakta ve %100 garanti sağlamaktadır.

Ekonomik fiyatlarla, garantili ve güvenilir yöntemlerle hizmet almak için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 

Kulağa Kaçan İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Kulağa kaçan ne ile beslenir?
2) Kulağa kaçan böceği insana zarar verir mi?
3) Kulağa kaçan böceği nerelerde bulunur?
4) Kulağa kaçan insana ne zaman zarar verir?
5) Kulağa kaçan ilaçlaması ne zaman yapılmalı?

KULAĞAKAÇAN RESİMLERİ