Kertenkele İlaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Kertenkele

Kertenkelelerin boyu ve rengi yaşadıkları alana bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kertenkele beslenmesini etçil ve otçul olmak üzere gerçekleştirmektedir. Kertenkele bulunduğu alanın rengine dönüşme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile kertenkele kendini tehlikeli durumlardan korumaktadır. Genel olarak sıcak iklimlerde sıkça görülen kertenkele soğuk iklimde de yaşayabilmektedir. Yuvaları toprak altında bulunan kertenkele 3000 türe sahip bir canlıdır.

Yağışlı havalarda toprak altındaki yuvası su yüzüne çıkarak bozulan kertenkele, yuvasından çıkarak yüksek kısımlara saklanmaya çalışır. Kertenkele bu arayış esnasında yaşam alanlarımıza kadar ulaşır. Özelikle ev içlerine gizlenen kertenkeleler, etrafa yumurta bırakmadan kertenkele ilaçlama firmaları tarafınca ilaçlanmalıdır.

Kertenkele Isırır mı?
Kertenkele türlerinin bir kısmı zehir taşımaktadır. İnsanları ısıran kertenkelelerin zehirli türleri daima tehlike saçmaktadır. İnsanların besinlerine ulaşmaya çalışan kertenkele mutfakların bulunduğu alanlarda sıkça görülmektedir. Kertenkele ile mücadele bireysel olarak uygulanmamalıdır. Çünkü bu sürüngenlerin zehir taşıyan türleri insanları ısırabilir. Bu gibi olası durumlarla karşılaşmamak için kertenkele ilaçlama uygulamaları alanında uzman kişiler tarafınca uygulanmaktadır.

Yeşil ilaçlama, tüm haşere ve sürüngen türlerine karşı ilaçlama uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir. Sağlığınızı ve yaşam alanlarınızı tehdit eden tüm zararlı böcek ve sürüngenleri etrafınızdan arındırıyoruz. Günün 24 saati firmamıza ulaşarak Müşteri temsilcilerimizden bilgi ve randevu alabilirisiniz. Kertenkeleden kurtulmak Yeşil ilaçlama firması ile her zaman çok kolay olmuştur.

Kertenkelelerin En çok Görülen Türleri;

  • Tombul kertenkele
  • Dev kertenkele
  • İguana
  • Bukalemun
  • Zehirli kertenkele
  • Yeşil iguana

 

Kertenkele İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Kertenkele zehirli mi?
2) Kertenkele nerde yaşar?
3) Kertenkele insanı ısırırmı?
4) Kertenkele evlere neden gelir?
5) Kertenkele ısırınca ne yapılmalı?

KERTENKELE RESİMLERİ