Kene

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Kene

Kan emerek beslenen zararlı bir haşere türüdür. Canlılar arasında kolay geçiş sağlayan ve canlılar arasında hastalık taşıyan bu haşereden kurtulmak için profesyonel şirketlerden kene ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. Firmamız, uzun yıllardır verdiği hizmetlerle tüm haşere türleri üzerinde güvenilir kontrol sağlamaktadır.

Son yıllarda gündemde olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına neden olan haşereler kenelerdir. Bildiğiniz gibi birçok insan bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmiştir. Yaşam alanlarınızda tek bir keneye dahi rastlasanız en kısa sürede müdahalede bulunmanız gerekmektedir. En kısa sürede profesyonel şirketlere müracaat ederek, yaşam alanlarınızı bu zararlı haşerelerden dezenfekte etmelisiniz.

Çok küçük yapıya sahip bu haşerelerin çıplak gözle görülmesi çok güçtür. Bireysel olarak kene ile mücadele etmek neredeyse imkânsızdır. Yumurtlama yöntemi ile çoğalan bu zararlı canlılar, tüm yumurtaları yok edilmediği zaman yaşam kısa sürede yaşam alanlarınıza yayılmaya devam edecektir. Yumurtalarını evlerde dip köşe alanlara, ağaç altlarına ve çöp kutularına bırakmaktadır. Yaklaşık 900 türü bulunan bu haşere ile mücadele etmek profesyonellik gerektirmektedir. Alanında uzman elemanlarımız tüm türlerini tanımakta ve işlemlerini bilinçli olarak gerçekleştirmektedir. Keneler üzerinde kullandığımız, sıvı, jel, kokulu, kokusuz ilaçlar %100 garantili yöntemlerle uygulanmaktadır.

Zararları
Ayaklarının ucundaki çengeller aracılığı ile üzerinde bulunduğu canlıya yapışmaktadır. Ayakları sayesinde üzerine geçtiği canlı üzerinde rahatça tutunmaktadır. Elle herhangi bir müdahalede bulunulduğu zaman ısırmaktadır. Bu zararlı parazitlere elle değil kene ilaçlama yöntemleri ile müdahalede bulunulmalıdır. Kene ısırması sonucunda, Lyme hastalığı ve Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı gibi ölümcül sonuçlar veren hastalıklar insanlara bulaşmaktadır. Kene ısırması sonucunda insan vücudunda hastalık yaklaşık 10-15 gün sonra belirti vermeye başlamaktadır. Kene ısırması sonucunda mümkün olan en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Özellikle sıcak mevsimlerde ve açık alanlara yaşamaktadırlar. Yaz aylarında piknik alanlarında kene ilaçlama uygulamasının önemi büyüktür. Firmamız açık/kapalı tüm alanlarda 7/24 kene kontrolü sağlamaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü'nden onaylı ilaçlarla, uygun fiyatlarda hizmet almak için bocekilaclkama.gen.tr aracılığı ile bizimle iletişime geçiniz.

Kene İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Keneyi nasıl tanıyabiliriz?
2) Kene ile hangi hastalıklar bulaşır?
3) Evcil hayvanda kene bulunur mu?
4) Keneye en çok ne zaman rastlanır?
5) Kene nasıl ürer?
6) Kene ısırınca ne yapmak gerekir?
7) Kene ne yer?
8) Kene nasıl ilaçlanır?

KENE RESİMLERİ