Haşere ilaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

haşere ilaçlama çağrı merkezi

Yeşil Haşere İlaçlama

Yeşil İlaçlama olarak yıllardır kalite ve garanti ile hizmet veren haşere ilaçlama servisi, hem çevre temizliği ve hijyenini hem de halk sağlığını gözeten uygulamalar yapmaya devam etmektedir. Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve alanında uzman ekiplerle hizmet veren Yeşil İlaçlama Servisi tarafından yardım almak için çağrı merkezimizi günün her saati arayabilirsiniz.eşitli hastalıklara sebep olmaktadır.

Haşereler yaşadıkları alana, beslenme türlerine ve çoğalma şekillerine bağlı olarak farklı türlere ayrılmaktadır. Akrep, çiyan, kırkayak gibi zehirli haşereler, insan ya da hayvan hayatını doğrudan tehdit etmektedir. Kırkayak ve çiyan gibi haşereler, dokunulduğunda dahi felç etme tehlikesi olan canlılardır. Bunun yanı sıra akrep sokması ve yılan ısırması da vücutta ciddi reaksiyonlar yaratarak ani ölümlere sebep olabilir. Özellikle zehirli haşereler ve kan emerek beslenen parazitlere karşı haşere ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir. Zehirli haşerelerin yanı sıra; pire, tahta kurusu, bit ve kene başta olmak üzere kan emerek beslenen haşereler, salgın hastalıkların insan ve hayvanlara bulaşmasına neden olarak yaşamsal tehlike yaratır. Zehirli haşereler ve kan emerek beslenen canlıların yanı sıra, gider böcekleri de taşıdığı bakteri ve mikroplarla çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Astım, bronşit, nefes zorluğu gibi solunum yolu rahatsızlıkları başta olmak üzere çeşitli sindirim yolu problemlerine neden olan bakteri ve mikropların yayılmasına yol açan gider böcekleri ile mücadele de büyük önem taşımaktadır. Birçok hastalığa yol açan ve yaşam alanlarının temizliğini tehdit eden haşerelerden kurtulmak için haşere ilaçlama servisleri tarafından yardım almak büyük önem taşır.

Haşereler ile Mücadele

Haşereler ile mücadele konusunda en dikkat edilmesi gereken nokta haşerenin türünü doğru tespit etmektir. Zira haşere ilaçlama işlemi ortamdaki böceğin türüne göre farklılık göstermektedir. Gerek kullanılacak böcek ilacı gerekse ilaçlama yöntemi açısından, haşere türünün tespiti büyük önem taşımaktadır. Haşere türünün yanlış belirlenmesi, ilaçlamanın kalitesiz olmasına neden olmakla birlikte böceklerden kurtulma konusunda da bir çözüm sağlamaz. Bu nedenle haşereler ile mücadelede en önemli adım, haşere türünün doğru bir şekilde belirlenmesidir. Çünkü her haşerenin beslenme, yuva yapma ve üreme davranışları birbirinden farklı olduğu için yaşama alanları da farklılık göstermektedir. Örneğin; gider böcekleri arasında yer alan kalorifer böceği, karınca, gümüş böceği gibi haşereler daha çok banyo ve mutfaklarda görülür. Bunun yanı sıra kan emerek beslenen haşereler daha çok koltuk, halı, yatak gibi sıcak ve insanların daha fazla temas haline bulunduğu alanlarda yaşar. Dolayısıyla haşere ilaçlama işlemi yapılırken; kan emerek beslenen haşereler için mutfak ve banyo gibi alanların detaylıca ilaçlanmasına gerek yoktur. Ancak pire için yapılan ilaçlama uygulamasında halı, koltuk, yatak, kıyafet dolapları gibi alanların ilaçlanmaması, pirenin yok edilmesi konusunda hiçbir çözüm sağlamaz. Haşerelere karşı yapılan mücadele kadar fare ile mücadele de büyük önem taşır. Kanalizasyonlar başta olmak üzere, giderlerde ve çöplüklerde yaşayan fareler, binlerce bakteri ve mikrobun yaşam alanlarına taşınmasına neden olur. Bunun yanı sıra maddi anlamda da ciddi zararlara yol açan fareyi yok etmek için haşere ilaçlama işlemi yapılması büyük önem taşır.

Haşere İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama için kullanılacak yöntem; alanın büyüklüğüne, konumuna ve haşerenin türüne göre farklılık gösterir. Sıvı ilaçlama haşere ve kemirgenlere karşı en hızlı çözüm gösteren uygulamadır. Ancak sıvı ilaçlama yapılırken de alan ve haşere türüne dikkat edilmelidir. Örneğin fırın ilaçlama yapılırken, alanda çok sayıda gıda maddesi bulunacağı için buharlama yöntemiyle uygulanan sıvı ilaçlama kullanılamaz. Bunun yanı sıra ev, ofis, bodrum ve çatı gibi alanlarda buharlama yöntemi daha hızlı ve kesin çözüm alabilmek için sıklıkla uygulanır. Buharlama ya da püskürtme yöntemiyle uygulanabilen sıvı işlemlerin yanı sıra katı ya da jel halindeki böcek ilaçları ile de uygulama yapılabilmektedir. Ancak bu ilaçlar genellikle takviye olarak kullanılır. Bunun yanı sıra açık alanlarda özellikle fare ilaçlama yapılırken daha çok katı haldeki fare ilaçları ya da fare tuzakları kullanılır. Ev, iş yeri, çatı, bodrum, hastane gibi kapalı alanlarda uygulanabilen haşere ilaçlama işlemleri açık arazi, tarla, bahçe, şantiye gibi alanlarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlarda da dikkatli bir şekilde uygulanması gereken haşere ilaçlama işlemi, bireysel ve amatör yöntemlerle değil, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde yapılan uygulamalar sağlık açısından ciddi sakıncalara yol açabilmektedir. İlaçlama işlemini uygulayacak elemanın profesyonel olması ve haşereler hakkında bilgili olması da son derece önemlidir. Amatör elemanlar tarafından yapılan işlemlerden bir verim elde edilmesi oldukça zordur.

Haşere İlaçlama Alanları

Haşere ilaçlama işlemi iç mekanlarda ve dış mekanlarda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ev, ofis, okul, fabrika gibi iç mekanların yanı sıra, otomobil, gemi, uçak, otobüs gibi ulaşım araçları da sıklıkla haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlanmaktadır. Özellikle uzun yolda kullanılan otobüs, kamyon gibi araçlar, haşere ve kemirgenlerin sıklıkla görüldüğü alanlar arasında yer alır. Bununla birlikte, haşere veya kemirgenlerin uçağın içine girmesi, ciddi sorunlara da yol açabileceği için haşerelerden korunmak için uçaklara da sıklıkla ilaçlama yapılmaktadır. Bahçe ve tarla gibi mahsul elde edilen alanlarda da haşere ilaçlama işlemi son derece büyük önem taşır. Ekinlere ve bitkilere ciddi zararlar veren; danaburnu, çekirge, güve, fare, yaprak biti gibi haşere ve kemirgenler büyük maddi zararlara yol açabilmektedir. Özellikle çekirge sürüleri çok kısa sürede bütün bir tarlayı istila edebildiği için bu bahçe ve tarla ilaçlama işlemleri bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda böceklere ve kemirgenlere karşı önlem almak için haşere ilaçlama işleminin yapılması şarttır. Böceklerden kurtulmak ve neden oldukları sorunların önüne geçebilmek için bireysel yöntemler yerine profesyonel olarak hizmet veren firmalardan yardım alınmalıdır.

Haşere İlaçlama Şirketleri

Haşereleri yok etmek ve gerek iç mekanlarda neden oldukları sağlık sorunlarının gerekse dış mekanlarda yol açtıkları maddi hasarları engellemek için haşere ilaçlama işlemi yapmak büyük önem arz eder. Ancak haşere ilaçlama şirketi gibi firmalardan yapılırken de amatör yöntemleri tercih etmemek son derece önemlidir. Amatör ya da bireysel çabalarla haşerelerden kurtulmak mümkün olmadığı gibi, bireysel çabaların ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı da unutulmamalıdır. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ve ilaçlama konusunda gerekli yeterliğe sahip olmayan firmalar tarafından yapılan uygulamalar ölümlere yol açabilen zehirlenmelerle sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama yardımı alınan firmanın öncelikle sağlık bakanlığından onaylı olmasına ve kaliteli ilaçlar kullanmasına çok dikkat edilmelidir. Sağlıksız yöntemlerle uygulamalar yapan firmalar insan sağlığı yanı sıra çevre temizliğini de ciddi anlamda tehdit etmektedir. İlaçlama yöntemleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan ve amatör elemanlarla çalışan böcek ilaçlama servisleri tarafından yardım almak, ciddi zehirlenmlere yol açabildiği gibi ölümle sonuçlanabilen etkiler de yaratabilmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama yapan firmanın güvenilir olmasına ve garantili hizmet vermesine dikkat edilmelidir. Zirai ilaçlar kullanarak kapalı alanlarda uygulama yapan firmalar, başta solunum yolu rahatsızlıkları gelmek üzere, birçok hastalığın tetiklenmesine yol açar. Bunun yanı sıra, ilaçlamadan önce ve sonra yapılması gereken işlemler hakkında yeterli bilgi vermeyen ilaçlama şirketleri tarafından da yardım almanın büyük sorunlara yol açabileceği unutulmamalıdır.