Güve

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Güve

İnsanların besinlerine ve eşyalarına zarar veren güve ile mücadele eden firmamız, sizlere güvenilir yaşam alanları oluşturmak için çalışmaktadır. Güve ilaçlama işlemlerini Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ve garantili yöntemlerle gerçekleştirmekteyiz.

Yaşam Alanları Bu haşere türüne tüm yaşam alanlarında rastlamamak mümkündür. Genellikle, evde halı ve insan derisi üzerinde bulunmaktadır. Bazı türleri deri üzerinden beslenirken, bazı türleri de tahıl ambarlarında ve hatta ekinler üzerinde bulunmaktadır. Kumaş, iplik, yün gibi malzemeleri yiyerek beslenen güve, halı ve ahşap aralıklarında kendine yer edinmektedir. Evde güve ile karşılaştığınızda, en kısa zamanda önlem almak gerekmektedir. İnsanlara maddi olarak zarar veren güveden eşyalarınızı korumak için evlerinizde güve ilaçlama işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Bu işlemi ancak profesyonel kişiler yapmalıdır.

Ambarda ve ekinlerde güvelerle karşılaştığınızda önlem alınmalıdır. Aksi taktirde, tüm tahıl ürünleri en kısa kullanılmaz hale gelmektedir. İşlem yapılırken ambardaki malzemelere zarar vermemek için işlemler kaliteli ilaçlarla yapılmalıdır.

Türleri

  • Halı güvesi
  • Tahıl güvesi
  • Deri güvesi
  • Odun güvesi
  • Elbise güvesi

Bu zararlı haşere ile bireysel mücadele etmek oldukça zordur. Dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılacak bireysel müdahale hiçbir zaman etkili olmayacaktır. Bu nedenle ilaçlama firmaları ile görüşerek güve ilaçlama hakkında detaylı bilgi alınmalı ve profesyonel bir yardım istenmelidir. Firmamız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Güve İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Güveler nasıl ürer ve çoğalırlar?
2) Güve ne yer?
3) Güve ile nasıl mücadele edilir?
4) Güve nedir?
5) Güve zararlı mı?
6) Güve ne kadar ürer?
7) Güve nerde bulunur?

GÜVE RESİMLERİ