Deri Böceği İlaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Deri böceği

Deri böceği, hayvan derisi ve hayvansal gıdalar ile beslendiği için bu isim ile adlandırılır. Beslenebilmek için mutlaka insan ve hayvanların bulunduğu alanı tercih ederler. Genellikle sıcak havalarda aktif olan deri böcekleri kış aylarında ve soğuk havalarda pasif olurlar ve yuvasında dinlenerek zamanını geçirirler.

Dünyanın birçok sıcak ülkesinde bulunur. Boyu yaşadığı yere, beslenmesine ve türüne bağlı olarak değişir. Genel olarak boyu 8 - 12mm kadardır. Halı böceğinin ağız kısmında çok sert kemirme kıskaçları bulunur. Hatta öyle ki Deri böceği besine ulaşmak için kurşun gibi yumuşak madenleri dahi kemirebilir. Türüne bağlı olarak farklı renklere sahiptir. Beslenmek için insan ve hayvanları ısırmaz ve bunlardan kan emmez. Ölü hayvan leşi, deri ve ürünlerini ile beslenir. Deri böceği ile mücadele bu böceklerin ortama bırakacağı mikrop ve bakterileri de önleyecektir.

Halı Böceğinin Zararları
Eve bulaşmış ise evdeki deriden oluşan her türlü maddeyi kemirir. Evdeki deri eşyaları, ipek eşyaları, yünlü eşyaları, kıldan oluşan maddeleri kemirerek yer. Ev dışında birçok alanda insanlara zarar verir. Genel olarak insanlara zarar verdiği yerler: elbise mağazaları, halı ve kilim depoları, deri depoları ve fabrikaları, hayvansal ürün satış yerlerinde olmak üzere birçok alanda deri böceğine rastlamak mümkündür.

İyi beslendiğinde hemen çiftleşir ve ürer. Bir yılda 6 - 10 defa yumurta bırakır. Yumurtaları 3 - 4 hafta içinde olgunlaşır ve açılır. Çıkan larvaları belli bir evreden sonra olgunlaşır ve ergin hale gelir. İlaçlama şirketi olarak 7 gün 24 saat deri böceği ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Her türlü haşere ve böcek ilaçlaması için bizleri arayabilir gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Deri böceği ilaçlama evlerde işyerlerinde depolarda ve özellikle deri imalatı yapan yerlerde yapılması gerekli bir işlemdir. Deri böceğinden kurtulmak alanında uzman kişiler tarafından uygulanan ilaçlama yöntemleriyle daima mümkündür.

 

Deri Böceği İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Deri böceği ne ile beslenir?
2) Deri böceğine en çok nerde rastlanır?
3) Deri böceği ilaçlamada hangi ilaçlar kullanılır?
4) Deri böceği ısırır mı?

DERİ BÖCEĞİ RESİMLERİ