Çiyan

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Çiyan

Akrep ve yılan kadar tehlikeli olabilecek bu haşere insan sağlığını tehdit etmektedir. Firmamız sizlere güvenilir yaşam alanları oluşturabilmek için 7/24 çiyan ilaçlama hizmeti vermektedir.

Zararları

Görünüş olarak kırkayaklara benzeyen bu haşereleri kırkayaktan ayıran en büyük özelliği zehirli olmasıdır. Ağzında zehirli iğnesi bulunmaktadır. Bu özellikleri ile örümceklere benzemektedir. Geceleri aktif olan bu haşereler, genellikle insanlara uygularında zarar vermektedir. Geceleri besin arayan çıyanlar, insanların ısırmaktadır. Çiyan ısırması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmeli ve gerekli müdahale yaptırılmalıdır. Bu duruma karşı önlem almak için evlerinizde çiyan ilaçlama işlemi yaptırmalısınız. Çiyan Isırması sonucunda şiddetli bir acı hissedilir. Isırdığı yer kaşınır, yanar, kızarır ve kabarır. Kızıl, sarı, kırmızı, kahverengi, siyah ve diğer renklere sahip bu haşereler, türlerine göre farklı renklerdedir. Bu esnada evlerimize kadar gelirler. Bu haşerelerin tüm türleri tehlikelidir.

Yaşam Alanları
Çiyanlar genellikle yeşil alanlarda görülmekte, bu alanlarda yuva edinmektedir. Yuvasını ya toprak altına ya da ağaç kabukları altına yapar. Yağmurlar yağdığında besin aramak için evlerinize de girebilmektedir. Evde kapı/pencere kenarlarında, kapı pervazında, duvar çatlaklarında kendilerine yuva edinmektedirler. Çiyan ilaçlama servislerimiz açık/kapalı tüm alanlarda garantili yöntemlerle işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Çiyan ile mücadele edebilmek, yaşam alanlarınızda güvenle yaşamak için firmamızdan destek alabilirsiniz. Çiyan ile mücadele işlemlerini ekonomik fiyatlarla gerçekleştiren firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Çiyan İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Çiyan nedir?
2) Çiyan zehirlimidir?
3) Çiyanın büyüklüğü ne kadardır?
4) Çiyan sokması acı verirmi?
5) Çiyan ısırmasında ne olur?
6) Çiyan sokmasında doktora gidilmeli mi?
7) Evde çiyan görüldüğünde ne yapılmalı?

ÇİYAN RESİMLERİ