Çekirge

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Çekirge

Çekirge büyük ayakları sayesinde çok uzak mesafelere kadar zıplar. Bitkilerin taze sürgülerini ve meyve ve sebzeleri kemirerek yerler. Beslenmesinde tamamen bitkileri yerler ve beslenmek için hayvan ve insan kanını kullanmazlar. Bu bakımdan insanı sokması ve insanı zehirlemesi gibi durumları söz konusu değildir.

Baş kısmında bir çift antenleri bulunur. Bu antenleri sayesinde besinin yerini bulurlar. Kanatları sayesinde çok uzak mesafelere kadar uçarlar. Önüne çıkan her türlü tahıl ve bitkileri kemirip yerler. İstilasına uğramış bir ekin çok kısa bir zamanda talan olur ve geriye hiçbir tahıl ve besin kalmaz. Gündüzleri aktif olur ve beslenmesini gündüzleri yapar. Gece pasif olurlar ve saklanırlar. Bu zararlı haşere bulunduğu yerin rengini alır ve bu renge adapte olur. Yani her renkte bu haşereden bulmak mümkündür. Ağaçlık alanlarda ve otlaklarda yaşayan haşereler yeşil renkli olurken, dağda ve bozkırlarda yaşayanları ise o ortamdaki otlar ve çakılların rengini alırlar ve kendini diğer canlılardan gizlerler.

Zararları

Çekirge insanların en çok ekinlerine zarar verir ve genellikle bağ, sebze, meyve, tahıl, saksı çiçeklerine, ekinlere ve hububatlara zarar verir bunların yapraklarını kemirirler. Çiftleşmek için dişi ve erkek çekirgeye ihtiyaç duyar. Çiftleştikten sonra yumurtasını besinin ve yeşilliğin bol olduğu kısma bırakır. Çıkan yavruları kanatsız bir yapıdadır. Büyüyen yavrusunun kanatları da bu esnada gelişimini tamamlar ve uçacak seviyeye gelir.

Çekirge ile Mücadele
Bu haşere insanlar tarafından hiç sevilmez ve sürekli bu haşere ile mücadele gereği düşünülmüştür. Bu zararlı böcekler ile yıllardan beri ferdi olarak ve bilinçsiz bir şekilde mücadele edilmiş fakat kesinlikle başarılı olunmamıştır. Gelişen teknoloji ve ilaç sanayisi ile şimdi tüm haşere rahatlıkla kontrol altına alınmakta ve bunların zararları en az seviyeye dürülmüştür. İlaçlama yapmak çok ciddi bir iştir. Yanlış yapılan bir uygulama sonucunda ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilmesi zor olduğundan çekirge ilaçlama işlemlerinde konusunda uzmanlaşmış, kaliteli ve sizlere çözüm getirebilecek çekirge ilaçlama firmaları ile çalışmanız gerekmektedir.

Uzun yıllardır çekirge ilaçlama konusunda uzmanlaşmış kadromuz sizlere 3 ilde üstün olarak göstermiş olduğu başarıyı yaşam alanlarınızda da sağlamak için sadece bir telefon kadar uzağınızda bulunmaktadır. 7/24 firmamıza ulaşabilir, hizmet alabilirsiniz.

Çekirge İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Çekirge Nedir
2) Çekirge ne kadar büyüktür?
3) Çekirge hangi mevsimde yaşar?
4) Çekirge Isırır mı ?
5) Çekirge hayvanlara zararlı mı?
6) Çekirge nasıl ilaçlanır ?
7) Çekirge ne zaman ilaçlanır?

ÇEKİRGE RESİMLERİ