Böcek ilaçlama firmaları

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Böcek ilaçlama firmaları

Haşere ilaçlama uygulamaları gerek kapalı alanlarda, gerekse açık alanlarda haşere ve kemirgenlere karşı etkili mücadele yöntemi oluşturmak amacıyla yapılır. Haşereleri yok etmek, hem yaşam alanlarının ve çevrenin daha temiz hale gelmesini sağlar, hem de sağlık açısından son derece önemli olan bakteri ve mikropların yok eder. En kirli alanlarda gezinmelerinin ardından, yaşam alanlarına giren ve buraların temizliğini ve sağlığını tehdit eden haşereler, ciddi sorunlara yol açmaktadır. Haşere ve kemirgenlerin yol açtığı sorunları önlemek için uygulama yapan böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken de titiz davranılmalıdır. Zira Sağlık Bakanlığından onaylı olmadığı halde, yasal olmayan şekilde hizmet veren çok sayıda haşere ilaçlama servisi vardır. Bu firmaların kullandığı kalitesiz ya da zirai ilaçlar büyük problemlere yol açabilmektedir. Çok sayıda kimyasal madde içeren böcek ilaçları, ciddi zararlara neden olur. Kalitesiz haşere ilacı ile uygulama yapan böcek ilaçlama şirketleri, zehirlenmelere hatta ölümlere sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle haşerelerden kurtulmak için yardım alırken, son derece dikkatli olunmalı ve gerekli yeterliklere sahip olmayan firmalardan yardım alınmamalıdır.

 

Böcek ilaçlama uygulaması alana ve haşere çeşidi ile yoğunluğuna bağlı olarak farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Sıvı ilaçlama yönteminde kapalı alanların en az iki saat kapalı kalması ve havalandırıldıktan sonra kullanılması şarttır. Açık alanlarda da uygulanabilen sıvı ilaçlama işleminde, takviye haşere ilaçları da kullanılabilir. Böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alırken, firmanın ilaçlama yöntemleri konusunda uzman olması büyük önem taşır. Haşere türünü tespit edemeyen ve böcek ilaçlama yöntemleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan firmalar tarafından yapılan ilaçlamalar, sağlık açısından önemli sorunlar yaratabilmektedir. Yanlış uygulamalar, zehirlenmelere ve önemli solunum-sindirim yolu hastalıklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama servisleri tarafından yardım alırken titiz davranılmalıdır. Sağlık bakanlığından onaylı olmayan ve kalitesiz ya da zirai ilaçlar kullanarak işlem yapan firmalar, haşereleri yok etme konusunda bir başarı sağlayamaz. Bunun yanı sıra insan ve çevre sağlığı açısından da büyük önem arz eden böcek ilaçları, kalitesiz ya da zirai nitelikte olduğunda zehirlenmelere yol açabilmektedir.

 

Yeşil ilaçlama olarak, Sağlık Bakanlığından onaylı ve Ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan ilaçlar ile uygulama yapan şirketimiz, haşere ilaçlama firmaları arasında, öncü ve liderdir. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası ile İzmir ve Bursa illerinin tüm ilçelerine böcek ilaçlama hizmeti sunan firmamız garantili ve ekonomik ilaçlama hizmetinin bir arada yapmaktadır.