3

Ekim
2012

Çiyan İle Mücadele

Yazar: admin  |  Kategori: Böcek İlaçlama  |  Yorum: Yok   |  

Çiyan

Kıvrımlı vücutları, bölümlerden oluşan ayakları ve her bölümde bulunan bir çift ayağı ile kırkayak ile oldukça çok benzetilen çiyan yapı bakımından benzerlik gösterse de oldukça tehlikeli canlılar arasındadır.

 

Sürüngenlerden çok ayaklılar grubuna giren çiyan; toprak altında yaşayan beslenmesini her türlü canlıdan sağlayan etçil bir böcek türüdür. Çiyanların bir çok türü bulunmaktadır. Türlerine göre renkleri ve boyutları değişiklik gösterir. En sık görülen çiyan renkleri; kırmızı, sarı, kahverengi, yeşil ve kahverengidir. Boyutları ise normalde 5 cm ile 10 cm arasında değişirken bazı bölgede yaşayan çiyan boyutları ise 20 cm ile 30 cm arasında görülmektedir.

 

Yaşamlarını sürdürebilmeleri için nemli ortama ihtiyaç duyan çiyan; çoğunlukla toprak altında yaşarlar. Yağışın çok görüldüğü bölgelerde görülürler. Yaz ve kış aylarında çok fazla toprak altından çıkmaz iken bahar aylarında başlayan yağışlar ile sık sık bahçelerde çiyan görülmesi doğaldır.

 

Bahçeli evlerde sık görülen çiyan sokması durumunda ciddi tehlikeler oluşur. Çiyan sokması durumunda sonucu felç hatta ölüm ile sonuçlanan ciddi durumlar oluştuğu için oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Saklanabilme özelliğine sahip olan çiyan; ayakkabı içleri, kıyafet araları hatta yastık aralarına kadar tırmanabilir. Bu nedenle etrafta çiyan görülmesi durumunda ilaçlama şirketleri ile görüşüp çiyan ilaçlama hakkında yardım alınması gerekmektedir.

 

Çiyan ilaçlama uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Çiyan ile mücadele bireysel olarak başa çıkmanın mümkün olmadığı durumların başında gelmektedir. Zehirlerinin ayaklarında olmasından dolayı dokunabilmek mümkün olmamaktadır. Çiyan ilaçlama konusunda deneyimli ilaçlama teknisyenlerimiz siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için özel ilaçlama aletleri ile sizlere yardımcı olunmaktadır.

 

Çiyan ilaçlama için kullanılan Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız sizlerin sağlığını tehdit eden bu canlılara karşı korumuş oluruz. İlaçlama sektöründe çok fazla sayıda ilaçlama şirketi bulunmaktadır. Ancak bu ilaçlama şirketlerinin çoğu ruhsatsız olup sizlerin sağlığını daha çok tehlikeye atmaktadır. Bu konuda iyice araştırılma yapılmadan karar verilmemelidir.

 

16 yıldır böcek ilaçlama hizmeti veren şirketimiz sizlere için 7 gün 24 saat hiç ara vermeden siz değerli müşterilerimize çiyan ilaçlama hizmetini sunmaktadır.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

© Tüm Hakları Saklıdır - Bocekilaclama.gen.tr

%d blogcu bunu beğendi: