Bit

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Bit

İnsanlar ve hayvanlar üzerinde bulunan bitler günde ortalama 3-4 kez bulunduğu vücutta kan emmektedir. Canlılara zarar veren bit ile mücadele etmek, sağlığımızı korumak için yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmak gerekmektedir. Bit ilaçlama işlemleri profesyonel kişilere yaptırılmalı ve uzmanlardan yardım alınmalıdır.

Zararları
Bitler insan ve hayvan üzerinde bulunmadığı zaman çok uzun zaman yaşayamazlar. Bit yumurtasını çeşidine bağlı olarak farklı yere bırakır. Bit yumurtasına sirke denilmektedir. Saç bitinin erişkin olmamış haline sirke denilmektedir. Sirkelerde bitler gibi insan kanı emmekte ve bu şekilde erişkin hale gelmektedir.

İnsana bulaştığında, günde birkaç defa kanını emdiği için insanlarda huzursuzluğa ve kaşıntıya neden olmaktadır. Kızarıklık ve şişlik yaratarak, insanların canını sıkmaktadır. Canlılar arası geçiş sağladığı için hastalıkları taşımaktadırlar. Bu hastalıklara karşı önlem almak için bit ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekmektedir.

Yayılma ve Bulaşma Yöntemleri

  1. Genel olarak pis bırakılan ortamdan insana bulaşır.
  2. Dışarıdan alınan bir eşya veya giyecek ile bulaşabilir.
  3. Bir kişinin eşyalarını kullanmak ile bulaşır.
  4. Aynı ortamda bulunmak ile bit bulaşabilir.
  5. Toplu yaşam alanlarında daha sıklıkla yayılır.
  6. Bazen evcil hayvanlar ile evlere kadar gelir ve insana bulaşır.

Bitlenme durumunda kısa süre içinde önlem almak gerekmektedir.

Türleri

  • Kasık biti
  • Vücut biti
  • Baş biti

Kaşıntı ve kızarıklığa neden olan bitlere mümkün olan en kısa sürede müdahalede bulunulması gerekmektedir. Bit ile mücadele insan üzerinde ise mutlaka doktorun verdiği ilaçlar ile beden ilaçlanmalı ve elbiseler ve çevre ilaçlama firmaları tarafından detaylı bir şekilde kontrol altına alınmalıdır. Bit ile mücadele edebilmek için elbise ve yataklarınızı sürekli olarak dezenfekte etmeniz gerekmektedir.

Ekonomik fiyatlarla gerçekleştirdiğimiz bit ilaçlama yöntemlerimiz %100 garantilidir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ve garantili yöntemlerle hizmet veren firmamıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

Bit İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) İnsan üzerinde hangi bitler görülür?
2) Bit ilaçlaması nasıl yapılır?
3) Bit ne ile beslenir?
4) Saç biti nasıl ilaçlanır?
5) Bit insana hangi hastalıkları bulaştırır?
6) Bit hangi canlılar üzerinde bulunur?
7) Bitten kurtulmak için ne yapılmalı?
8) Bit evlere nerden bulaşır?

BİT RESİMLERİ