Atasehir böcek ilaçlama

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

                  İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Ataşehir, ağaçlık alanların ortasına kurulmuş bir ilçe olması sebebiyle haşere ve kemirgen şikayetlerinin de çok fazla olduğu bir yerleşim alanıdır. Gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında bu ilçedeki haşerelerin yoğunluğu oldukça fazladır. Kış aylarında yiyecek bulmakta zorluk çeken kemirgenlerle haşereler kapalı alanlara girmeye başlar. Bu durum da ev, iş yeri ya da kamunun ortak kullandığı hastane, okul gibi alanlarda büyük sorunlara yol açarlar. Kan emerek beslenen haşereler hastalık bulaştırırken, akrep ve çıyan gibi zehirli haşereler doğrudan ölüme neden olabilmektedir. Haşerelerin bulaştırdığı hastalıklar veba, humma, dizanteri gibi yüzyıllardır salgın hale gelerek toplu ölümlere bile neden olabilen hastalıklardır. Bu nedenle Ataşehir ilaçlama firmaları özellikle iş yerlerine ve kamunun ortak kullandığı iç mekanlara düzenli olarak ilaçlamalar yapmaktadır. Kapalı alanlarda işlem yapılırken kokulu ilaçlar kullanılacak ise ortamın birkaç saatliğine boşaltılması ve yeniden ortama girilmeden önce de havalandırılması gereklidir. İşlemi uygulayacak kişilerde özel kıyafetler ve maskeler kullanırlar. Bunun dışındaki uygulamalarda ortamın terk edilmesi gerekmez.

Böcek ilaçlama uygulamaları hem ortamı bakteri ve mikroplardan ayırdığı için hijyen sağlar, hem de çok sayıda hastalığa neden olan haşereleri yok eder. Sağlık açısından tehdit oluşturan haşereler olduğu gibi maddi olarak zarara neden olan haşereler de vardır. Örneğin ağaç kurdu böceği mobilyalara ciddi zararlar verirken, fareler kapalı alanlarda büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple haşerelerin görüldüğü alanlara böcek ilaçlaması yapmak ve haşerelere karşı önlem almak önemlidir. Ancak haşerelerden kurtulma ve korunma sağlamak için ilaçlama hizmeti alınan tüm firmalar güvenilir değildir.

Ataşehir ilaçlama firmalarından pek azı kaliteli ilaçlamalarla yaşam alanlarını korurken, birçoğu sağlığı tehdit eden işlemler yapmaktadır. Bu nedenle bu firmalara karşı dikkatli olunmalı ve Sağlık Bakanlığının onaylamadığı firmalardan hizmet almamaya dikkat edilmelidir. Haşere ilaçlama konusunda hizmet veren firmalar mutlaka gerekli belgelere sahip olmalı ve garantili hizmet vermelidir. Bunun yanı sıra, ilaçlamadan sonra, firmalar muhakkak belge bırakmalı ve yapılması gerekenler hakkında bilgi vermelidir. Aksi halde zehirlenmeler ve sağlık sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.