Akrep ne kadar yaşar?

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Zehirli bir haşere türü olan akrebin algılama ve iletişimi ayakları üzerindeki özel algılayıcılar sayesinde gerçekleşir. Bölmeler halindeki vücudunun sonunda kuyruğu, kuyruğunun ucunda da zehirli bir madde salgılayan iğnesi yer alır. Akrep ömrü normal şartlar altında ortalama 5-6 yıl civarındadır. Beslenmek için avlanan ve bazen küçük bir böceği, bazen bir kemirgeni, bazen de daha büyük canlıları hedef seçebilen bu haşere, son derecede dayanıklı bir vücut yapısına sahiptir. Hiçbir şey yemeyerek-içmeyerek 1 yıl süresince yaşamaya devam edebilir.

            Her türlü iklim koşullarında ve yaşama alanlarında yaşayabilen akrebin 50 civarında türü zehirli, 20-25 kadar türü ise öldürücü olabilecek derecede zehirlidir. Özellikle bağışıklık sitemi henüz zayıf olan yenidoğanlarda, küçük çocuklarda ve alerjik bir bünyeye sahip kişilerde akrep sokmasının çok ciddi olumsuz sonuçları söz konusudur. Yasal, güvenilir, tecrübeli ve profesyonel akrep ilaçlama firmaları bu tehlikeli haşereyle etkin bir şekilde baş edebilmeniz için size yardımcı olacaklardır. Evinizde, işyerinizde, herhangi bir yaşam alanınızda akrep bulunduğunu tespit ettiğinizde yeşil böcek haşere ve ilaçlama firmamıza başvurabilirsiniz. Böcek ilaçlarımız ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak ve titizlikle hazırlanmaktadır. Akrep ve diğer zararlı böcek ve kemirgenlerle mücadelenizde 15 yılı aşkın tecrübemiz, işinin ehli personelimiz, 7/24 hizmete hazır servis araçlarımızla kaliteli, etkili ve yasal ilaçlama hizmetleri sunuyoruz.

            Firmamızın bocekilaclama.gen.tr web adresinde akrep haşeresiyle ilgili çeşitli bilgiler dışında akrep resimleri de görebilirsiniz. Kaliteli hizmetlerimiz ve bütçenizi sarsmayacak uygun fiyatlarımızla akrep ilaçlama konusunda da yanınızdayız. Sebepsiz olarak saldırma ve sokma eğilimi olmamakla birlikte kendini savunması gerektiğini düşündüğü zaman saldırgan olabilen bu zehirli haşereyle mücadele etmek, bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir. Böyle bir konuda ferdi ilaçlama yapmaktan veya korsan ilaçlama firmalarına başvurmaktan kesinlikle kaçınmanızı tavsiye ederiz. Akrep ilaçlaması ciddi bir konudur ve konunun ehli olmayan kişi veya kurumlarca yapılması amaca ulaşmayacağı gibi, tehlike de oluşturabilir.

            Yeşil böcek ilaçlama şirketi olarak, Sağlık Bakanlığı ruhsatı olan az sayıdaki ilaçlama firmaları arasında yer almaktan gururluyuz. Yaklaşık 16 yıldır sayısız kişi ve kuruma ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Sizi de müşterilerimiz arasında görmekten onur duyarız.

 

Akrep haşeresi çok güçlü bir bünyeye sahiptir. Çok yüksek sıcaklarda yaşayan Akrep türleri olmasına rağmen çok soğuk havalarda da yaşayan Akrep türleri vardır. Fakat genel olarak Akrep haşeresi 5 yıl kadar yaşar.

 

 

 

 

 

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Akrep nasıl bir canlıdır?
2) Akrep zehirli midir?
3) Akrep nasıl sokar?
4) Akrep nasıl çoğalır?
5) Akrep bir defada kaç yumurta yapar?
6) Akrep ne kadar yaşar?
7) Akrep ne zaman daha tehlikelidir?
8) Akrep ısırınca ne olur?
9) Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?
10) Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?
11) Akrep ilaçlamasını kimler yapmalı?

AKREP RESİMLERİ