Akrep nasıl çoğalır?

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Akrep üremesi, erkek akrebin bir kese içinde bulunan ve kıskaçları ile taşıdığı spermlerini dişi akrebin eşey açıklığına yapıştırması şeklinde gerçekleşir. İlkbahar mevsiminde ve kısa bir dönem boyunca gerçekleşen bu döllemeyi yapabilmek için, erkek akrep gördüğü dişi akrebi oyalar veya birdenbire yakalar ve dölledikten sonra da hemen kaçar. Çünkü akrep çoğalması olayı erkek açısından tehlikelidir, çiftleşme denemesi dişi akrebin erkeği yemesiyle de sonuçlanabilir. Zehirli bir haşere türü olan akrebin evlerde, işyerlerinde ve başka alanlarda görülmesi durumunda, profesyonel bir ilaçlama şirketine başvurup yardım istemek gerekir. Yeşil böcek ve haşere ilaçlama servisi olarak akrepler ve diğer zararlı böceklerle ilgili sorunlarını hallettiğimiz birçok müşterimiz arasına katılmanızdan mutluluk duyarız.

            Akrep böcek ilaçlama işlemi profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bireysel müdahaleler büyük ihtimalle istenmeyen sonuçlara yol açacak veya yeterince etkin olmayacaktır. Böcek ilaçlama piyasasında oldukça çok sayıda bulunan korsan firmalarsa soruna kökten çözüm getiremeyecekleri gibi, çoğunlukla insan sağlığına zararlı olabilecek kalitesiz tarım ilaçları kullanmaktadırlar. Sonuçta her iki yöntem de akrep sorununuza kalıcı bir çözüm getirmeyeceği gibi, size veya sevdiklerinize zarar da verebilecektir. İlaçlama konusunda yasal platformda hizmet veren yeşil böcek ve haşere ilaçlama şirketimiz ise özel olarak hazırlanmış kaliteli ve kesin etkili böcek ilaçları kullanmaktadır. Profesyonel ekiplerimiz de ilaçlama faaliyetini insan sağlığına zarar vermeden gerçekleştirmek konusunda son derecede tecrübelidir.

            Akrep ilaçlama, herhangi bir yaşam alanınızda akrep gördüğünüz anda başvurmanız gereken bir hizmettir. Gebelik süreleri 7 ila 12 ay boyunca süren dişi akrepler türlerine göre bir kerede 34 ile 110 tane arasında yavru dünyaya getirirler. Bazı türleri ölüme sebebiyet verecek derecede zehirli olan bu haşere ile mücadele etmek için zaman kaybedilmemesi gerekir. Firmamızın bocekilaclama.gen.tr web adresinde akreplerle ilgili çeşitli bilgiler bulabilirsiniz. Akrep ve diğer zararlı haşere ve kemirgenlerle ilgili sorunlarınızı kısa süre içinde, en etkin biçimde ve ekonomik ücretler karşılığında çözmek için 7/24 hizmetinizdeyiz. Büyük bir titizlikle uygulanan ilaçlama faaliyetlerimizden sonra, gereken tüm yasal belgeleri müşterilerimize sunmaktayız.

Akrepte çoğalma diğer haşerelerden farklı bir şekilde olmaktadır. Akrepler çiftleştikten sonra dişi Akrep yumurtalarını sırtı üstündeki özel bir bölgede tutar. Akrep yumurtalarının olgunlaşması ve açılması bu kese içinde olur. Yumurtadan çıkan Akrep yavruları birkaç gün bu kabuk altında kalır ve daha sonra dişi Akrep kabuğunu kaldırır ve yavrular dışarı çıkar. Çıkan Akrep yavruları beyaz renktedir daha sonra türüne bağlı olarak rengi değişir.

 

 

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Akrep nasıl bir canlıdır?
2) Akrep zehirli midir?
3) Akrep nasıl sokar?
4) Akrep nasıl çoğalır?
5) Akrep bir defada kaç yumurta yapar?
6) Akrep ne kadar yaşar?
7) Akrep ne zaman daha tehlikelidir?
8) Akrep ısırınca ne olur?
9) Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?
10) Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?
11) Akrep ilaçlamasını kimler yapmalı?

AKREP RESİMLERİ