Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Genellikle serin ve nemli yerlerde yaşayan ve kuyruğunun ucunda bir zehir iğnesi bulunan akreplerin bazı türlerinin salgıladığı zehir öldürücü olabilmektedir. Kanatları olmayan ve bedeninde bulunan ayakları ile pasif hareket eden bu haşerenin öldürücü türleriyle daha az zararlı olan türlerini birbirinden ayırmak oldukça zordur. Bu yüzden akrep sokması durumunda acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir.

            Akrep ısırması küçük çocuklar, yaşlılar ve hayvanlar üzerinde özellikle dramatik sonuçlar oluşturur. Akrep sokmaları çocuk bünyesinde daha toksiktir ve hayati tehlike oluşturabilir. Çocuklarda akrep ısırması belirtileri akrebin soktuğu bölgede acı, karıncalanma ve uyuşma; huzursuzluk, heyecan ve bazen ağlama; baş, boyun ve gözde olağandışı hareketler; kas seğirmesi, anlamsız konuşma ve terleme olarak gözlenir. Yetişkinlerde ise genellikle kas seğirmesi, tansiyonda yükselme, kalp hızı artışı ve hızlı nefes almaya sebep olur. Bodrumları, çöplükleri ve odunlukları özellikle seven; ayakkabıların içine giren; kapı ve pencere kenarlarına yerleşen akrebi evinizde gördüğünüzde zaman kaybetmeden güvenilir ve profesyonel bir böcek ilaçlama firmasına başvurmalısınız. Yeşil böcek ilaçlama şirketimiz, bocekilaclama.gen.tr web adresimizde de göreceğiniz üzere; başka birçok haşere ve kemirgenler için olduğu gibi akrep ilaçlama konusunda da sorunlarınızı çözmeye hazırdır.

            İri cüsseli canlılara ve insanlara saldırmayan ve kolay kolay sokmayan akrep, kendini tehdit altında hissettiği zaman savunma amacıyla saldırganlaşır. Normalde beslenmek için avlanan bu zehirli haşere, avını sokarak zehirledikten ve böylece etkisiz hale getirdikten sonra ondan beslenir. Akrep tehdidini ortadan kaldırmak için kendinizce yöntemler denemeniz doğru değildir. Yanlış ilaç kullanmak veya yanlış bir ilaçlama yöntemi uygulamak sizin için de, sevdiğiniz insanlar için de tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı yeşil böcek ve haşere ilaçlama firmamız, sizi bu sıkıntıdan kısa süre içinde ve en doğru, en etkili yöntemleri kullanarak kurtaracaktır.

            Akrep ilaçlaması; ilaçlama eğitimi almış kişiler tarafından ve doğru yöntemlerle yapılmalıdır. Uzun yılların tecrübesiyle akrep olsun, diğer böcekler olsun; bütün zararlı haşere ve kemirgenlerle mücadelenizde her zaman yanınızdayız. Müşteri temsilcilerimiz; referanslarımız, ilaçlama fiyatlarımız ve diğer ayrıntılar konusundaki soru ve sorunlarınıza cevap vermek ve çözüm bulmak için 7/24 hizmetinizdedir.

Akrep sokması sonrası insanda yüksek ateş, halsizlik, mide bulantısı ve kusma görülür, eklem ve kas ağrıları his edilir. Akrep sokmasında insanlar kısmi felç geçirebilir ve hatta kısa zamanda tedavi edilmezse ölüm dahi gerçekleşebilir.

 

 

 

 

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Akrep nasıl bir canlıdır?
2) Akrep zehirli midir?
3) Akrep nasıl sokar?
4) Akrep nasıl çoğalır?
5) Akrep bir defada kaç yumurta yapar?
6) Akrep ne kadar yaşar?
7) Akrep ne zaman daha tehlikelidir?
8) Akrep ısırınca ne olur?
9) Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?
10) Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?
11) Akrep ilaçlamasını kimler yapmalı?

AKREP RESİMLERİ