Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Eklem bacaklı hayvanlar sınıfı içinde yer alan zehirli bir böcek türü olan akrep, kuyruğunun uç kısmında bir zehir iğnesi bulunan kanatsız bir hayvandır. İlkbahar ve sonbahar gibi bol yağmurlu mevsimlerde; çoğunlukla toprak altlarında, taş ve kaya diplerinde, ağaç kabuklarının altında bulunan yuvasından çıkarak daha güvenli yerlere sığınır. Dolayısıyla akrep sokması bu mevsimlerde daha sık görülür.

            Beslenmek için avlanan akrebin bütün türleri zehirlidir. Akrep, avını zehirli iğnesiyle sokarak zehirler ve böylece etkisiz hale getirdikten sonra da ondan beslenir. Eve veya bir işyerine giren akrep genellikle kapı ve pencere kenarlarına saklanır. Evlerde ayakkabıların içine girdiği gibi paspasın altına da saklanabilir veya yatak odasına kadar girebilir ve büyük bir tehlike oluşturur. Akrep ısırması sonrasında, ısırılan yerde kızarma ve şişlikle beraber şiddetli bir acı ve yanma da yaşanır. Bir akrep tarafından sokulan insanların zehirlenmesi, kısmi felç geçirmesi veya hayatını kaybetmesi söz konusudur. Dolayısıyla bir ortamda akrep görüldüğünde akreple mücadele için hemen profesyonel bir ilaçlama şirketine başvurmak gerekir.

            Akrep ilaçlamada ferdi müdahale, akıldan bile geçirilmemesi gereken bir seçenektir. Yanlış ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanarak kendinize de, sevdiğiniz insanlara da zarar vermeniz kuvvetle muhtemeldir. Akrep ilaçlama bilgi ve tecrübe gerektiren çok ciddi bir iştir ve mutlaka ehliyetli profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Yeşil böcek ilaçlama firması olarak akrep tehdidine karşı etkin bir mücadele vermeniz ve evinizde, bahçenizde, işyerinizde büyük bir tehlike oluşturan bu haşereyi ortadan kaldırabilmeniz için yanınızdayız. Bu derecede önem arz eden bir konuda sağlıksız ve etkisiz tarım ilaçları kullanan korsan ilaçlama şirketlerine başvurmaktan kaçınmanızı önemle rica ederiz.

 Firmamız alanıyla ilgili Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsata ve bütün yasal belgelere sahip olan, alanında isim yapmış bir firmadır. Ziraat mühendislerimizce özel olarak hazırlanan birinci sınıf ve etkin böcek ilaçlarını, sağlığınızı olumsuz etkilememek için gereken bütün tedbirleri alarak kullanmaktayız. Akreple ve diğer zararlı böcek ve kemirgenlerle ilgili sorunlarınız için bocekilaclama.gen.tr web adresimize de başvurabilirsiniz. Servis araçlarımız, profesyonel ekibimiz ve müşteri temsilcilerimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Akrep ilaçlama bilgi ve tecrübe ister. Akrep ilaçlaması için mutlaka profesyonel yardım alın ve ilaçlama için mutlaka bir ilaçlama şirketi ile çalışın. Akrep ilaçlamasını ferdi olarak yapmayın kullanacağınız yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi sizlere ve sevdiklerinize zarar verebilir.

 

 

 

 

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Akrep nasıl bir canlıdır?
2) Akrep zehirli midir?
3) Akrep nasıl sokar?
4) Akrep nasıl çoğalır?
5) Akrep bir defada kaç yumurta yapar?
6) Akrep ne kadar yaşar?
7) Akrep ne zaman daha tehlikelidir?
8) Akrep ısırınca ne olur?
9) Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?
10) Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?
11) Akrep ilaçlamasını kimler yapmalı?

AKREP RESİMLERİ