Akrep bir defada kaç yumurta yapar?

Böcek İlaçlama İstek Formu için Tıklayınız.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı Onaylıdır

Karlı bölgeler dışında hemen her yerde yaşayabilen akrep, karakteristik yapısı ile çok kolay tanınan bir haşere türüdür. Yeşil böcek ve haşere ilaçlama servisimizin bocekilaclama.gen.tr adresindeki web sitesinde akrep resimleri görebilirsiniz. Ülkemizde görülen 20 civarındaki akrep türünün 8’i zehirli olup, bu 8 türün 2 tanesi de ölüm tehlikesi oluşturabilecek seviyede zehirlidir. Akrep yumurtlama yapan bir hayvan değildir, yumurtalar dişi akrebin yumurtalıklarında gelişerek açılır ve yavrular canlı olarak doğarlar. Yavru sayısı, akrebin türüne bağlı olarak 34 ile 110 tane arasında değişir. Doğumdan hemen sonra annenin sırtına çıkan ve bacaklarının ucundaki memelere yapışan yavrular, birkaç gün veya birkaç hafta sonra anayı bırakırlar. Yavruların ergin duruma gelmeleri 6-7 tüy dökme döneminden sonra gerçekleşir ki bu da yaklaşık 1 yıl sürer.

            Akrep üremesi ilkbahar mevsiminin çok kısa bir dönemi içerisinde gerçekleşir. Erkek akrebin spermleri genellikle eşey açıklığından dışarı çıkmış olan bir kesenin içerisindedirler. Bu kesedeki spermleri kıskaçları ile alıp taşıyan erkek akrep, keseyi dişi akrebin eşey açıklığına yerleştirir. Döllenme sırasında gayet uysal davranan dişi akrep bunun sonrasında erkek akrebi yiyebileceği için, erkek akrep dişiyi dölledikten sonra hemen kaçar. Akrep yavruları az beslendiklerinden ötürü vücutlarındaki zehir miktarı ergin bir akrebinkinden daha düşüktür, dolayısıyla ısırmaları da daha az tehlikelidir. Fakat ergin bir akrebin sokması özellikle yeni doğanlar, küçük çocuklar, alerjik bünyeli kişiler ve yaşlılara dramatik zararlar verebilir. Bu yüzden yaşadığınız evde, işyerinde veya başka ortamlarda akrep gördüğünüzde yapmanız gereken şey, hemen profesyonel bir ilaçlama firmasına başvurmaktır. Yeşil böcek ve haşere ilaçlama firmamız akrep ilaçlama konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Elemanlarımız ilaçlama eğitimi almış kişilerdir ve kullandığımız ilaçlar ziraat mühendislerimizce özel olarak üretilmektedir. Akrep ve diğer haşerelerle kemirgenlerle mücadele etmek için firmamıza başvurmanız durumunda sorununuz kısa sürede ve etkin bir biçimde halledilecektir.

            Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsata ve bütün yasal belgelere sahip olan yeşil böcek ilaçlama firmamız 16 yıl boyunca sayısız kişi ve kuruma hizmet vermiştir. İlaçlama sırasında sağlığınız açısından hiçbir risk olmamasını özellikle gözetmekteyiz. Profesyonel ilaçlama ekiplerimiz haftanın her gününün 24 saati boyunca size bir telefon mesafesindedir.

Akrepler ergin hale geldiklerinde ve iyi beslendiklerinde hemen ürer ve çoğalırlar. Akrepler çiftleştikten sonra 100'e yakın Akrep yumurtası oluşur. Akrep yumurtaları dişi akrebin sırt kısmında özel bir bölme içinde gelişir ve açılır.

 

 

 

 

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Akrep nasıl bir canlıdır?
2) Akrep zehirli midir?
3) Akrep nasıl sokar?
4) Akrep nasıl çoğalır?
5) Akrep bir defada kaç yumurta yapar?
6) Akrep ne kadar yaşar?
7) Akrep ne zaman daha tehlikelidir?
8) Akrep ısırınca ne olur?
9) Akrep ısırması sonrası hangi belirtiler görülür?
10) Akrep ilaçlamada ferdi müdahale yeterli mi?
11) Akrep ilaçlamasını kimler yapmalı?

AKREP RESİMLERİ