Akar Mite

Akar – Mite İlaçlama

Gözle görebilmenin bile imkânsız olduğu oldukça küçük mikroorganizma olarak adlandırılan canlılar arasında olan akar dünya üzerinde yaşadıkları bölgeye göre değişiklik gösteren çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür. Birçok farklı türde görülen bu zararlı canlıları göz ile göremediğimiz için mücadele etmekte neredeyse imkânsız olarak bilinmektedir.

Akar ilaçlama uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu haşerenin birçok çeşidi bitkiler üzerinde bulunur. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde bulunan ve onlara zarar veren sadece Mite dediğimiz bir  türdür. İnsan ve hayvan derisi üzerinde bulunurlar ve bu canlıların deri döküntüleri ile beslenirler. Pis ve tozlu ortamda çok sayıda bulunurlar. Yapı olarak oval bir yapıya sahiptir. Haşeresinin vücudu üzeri tüylüdür ve ağızları ise kesici bir yapıdadır. 

Mite canlısı ev ortamında tozlu yerlerde ve pis yerde çok sayıda barınır. Genellikle evlere de halı üzerinde, pelüş oyuncaklar, yatak ve yorganlar üzerinde daha sık rastlarız. Evlerde insan derisi ve hayvan derisi döküntüleri ile organik maddelerin kırıntıları ile beslenir. 

Akar canlısı 8 ayaklıdır ve gözleri çoğu türünde körelmiş bir yapıdadır. Evlere dağınık halde bulunurlar fakat bazen deri kırıntısı ve organik besin üzerinde koloni oluştururlar. İnsanların 1gr derisi milyonlarca haşereye yeter ve hatta artar bile. İnsana verdiği en büyük zarar ve sıkıntı insanı hasta etmesidir. Özellikle bebekler üzerinde etki eder. İnsanlara astım ve bronşit mikrobu bu canlılar tarafından bulaşır. Yaşadığı ortama günde yaklaşık olarak 20 – 30 defa dışkı bırakır ve bu dışkı ile birçok mikrobu evlerimize salar.

Evinde bu zararlı haşereden bulunan kişiler bazen anlamsızca kaşınır ve sebebini bulamaz. İşte bu canlıların insan derisi üzerinde olup deriden içeri girmeye çalışmalarından dolayıdır. Bu durumda elinize bir büyüteç alın ve yatağınıza ve halılarınıza bakın Mite canlısını çok rahat görebilirsiniz.
Evde  varsa mutlaka önlemini almak gerekir. Bunun içinde en yakın zamanda ilaçlama şirketlerine ulaşmak ve ilaçlama için randevu almak gerekmektedir.

24 farklı şube ile İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli illerinde oluşturduğumuzu özel ilaçlama servisleri ile 7/24 bizlere akar ilaçlama hizmeti için irtibata geçebilirsiniz.

 

Akar İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1) Mite nasıl bir parazittir?
2) Akar ne ile beslenir?
3) Mite nasıl ürer?
4) Akarlar ile mücadelede nasıl bir yöntem izlenmeli?
5) Akarlar ile mücadelede haşere ilaçlaması yapan firmalardan yardım alınmalımı?

AKAR MİTE RESİMLERİ